Bursa'dan yola çıkan otobüsten akıl almaz kaza
Ordu'nun Fatsa ilçesinde otobüsün önce kamyonete, ardından çay ocağına çarptığı kazada 2'si ağır 8 kişi yaralandı. Yolcu otobüsünün sanayi sitesi içindeki çay ocağına girdiği anda içeride bulunan iş yeri sahibi Ahmet Kesi, "Bir ses olduğunu duydum, camdan bakarken üzerime otobüsün geldiğini gördüm ve hemen o an kendimi dışarı attım" dedi.
GÜNDEM , 08 Ağustos 2017 Salı, 11:51
Bursa'dan yola çıkan otobüsten akıl almaz kaza

Bursa'dan Trabzon'a gittiği öğrenilen Fikri K. idaresindeki 61 S 0545 plakalı yolcu otobüsü, Fatsa Büyük Sanayi Sitesi Kavşağı'nda dönüş yapmak isteyen Erdem Ö.'nün kullandığı 52 KH 138 plakalı kamyonetle çarpıştı. Kazada kamyonetin üzerinden geçen otobüs sanayi sitesindeki çay ocağının duvarına çarparak durabildi. Kazada kamyonetin sürücüsü Erdem Ö., yanında bulunan arkadaşı Muharrem Otur ağır yaralanırken, otobüsün sürücüsü Fikri K., yedek kaptan Mutlu Musmul, otobüste bulunan Huri Kaya, Fatma Kahveci, Irmak Karson ve Gülname Karson yaralandı.

Kaza esnasında otobüste bulanan yolcular ise kaza sonrası hemen kendilerine dışarı attı. Yaralılara yardım eden yolcular kaza anını hatırlamadıklarını, bazıları ise önlerine kamyonetin çıktığını söyledi.Yolcu otobüsünün sanayi sitesi içindeki çay ocağına girdiği anda içeride bulunan iş yeri sahibi Ahmet Kesi, "Bir ses olduğunu duydum, camdan bakarken üzerime otobüsün geldiğini gördüm ve hemen o an kendimi dışarı attım" dedi. Kazayla ilgili inceleme devam ediyor.

Kaza anı güvenlik kamerasında

Otobüs ile kamyonetin çarpışma esnasında kaza güvenlik kameralarına yansırken, kazada yaralı sayısının çok olmaması ise sevindirdi. Kazayı yara almadan atlatan yolcular başka bir otobüsün olay yerine gelmesi ile memleketlerine gönderildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR