Bursa hayat veriyor
Sönmez Medya ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen Bursa Hayat Veriyor’ adlı sosyal sorumluluk projesi, Bursa Ülkü Ocakları’nın da desteğini aldı.
BURSA , 06 Ağustos 2012 Pazartesi, 11:50
Bursa hayat veriyor

Türkiye ortalaması üzerinde organ bağışı yapan Bursa’da son olarak Sönmez Medya tarafından hayata geçirilen organ bağışı kampanyasına destek yağmaya devam ediyor. ‘Bursa Hayat Veriyor’ adlı kampanyaya son olarak Bursa Ülkü Ocakları destek olma kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde Yıldırım Spor Kompleksi’nde Bursa Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılan Bursa Hakimiyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aysın Komitgan, yaptığı konuşmada organ bağışı için destek istedi. Organ bağışlamanın bir can kurtarmak anlamına geldiğinin altını çizen Komitgan, “Kalp, böbrek ve karaciğer yetmezliği bulunan hastaların tedavisi ancak organ nakli ile mümkün olabiliyor. Bizler de bir umutla organ bulacakları günü bekleyen hastalara umut ışığı olmak için yola çıktık. Sağlık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa çıktığımız bu yolda ‘Bursa Hayat Veriyor’ adlı organ bağışı kampanyamız tüm çevrelerden büyük ilgi ve destek gördü. Bursa Ülkü Ocakları’nı da böylesi anlamlı bir projeye dahil oldukları için kutluyorum” dedi.
 

DESTEĞİMİZİ ESİRGEMEYECEĞİZ
Bursa Hakimiyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aysın Komitgan’ın organ bağışı ile ilgili çağrısına yanıtsız kalmayacaklarını belirten Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Günışık, kan bağışından sonra organ bağışında da kendilerine yakışanı yapacaklarını söyledi. Sönmez Medya ailesinin hayati bir projeye ön ayak olduğunu ifade eden Günışık, projenin anlamına dikkat çekti. Sönmez Medya ve Sağlık İl Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen proje 9 Kasım organ bağışı haftasında son bulacak.

Rabia DENİZ

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR