Bursa Hayvanat Bahçesi'ne kırmızı panda geliyor
Bursa Hayvanat Bahçesi her geçen ay yeni türlerle zenginleşiyor. Geçen ay ikisi Avusturya'dan biri de Fransa'dan gelen üç gergedan Bursalılardan büyük ilgi görmüştü...
BURSA , 25 Temmuz 2018 Çarşamba, 12:07
Bursa Hayvanat Bahçesi'ne kırmızı panda geliyor

Bursa Hakimiyet Gazetesi köşe yazarı Namık Göz, bugünkü köşe yazısında Bursa Hayvanat Bahçesi'nin yeni konukları olacak olan kırmızı pandaları kaleme aldı.

Namık Göz'ün köşesinden o bölümler:

Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Hayvanat Bahçesi'ni Bursa'ya kazandıran ve halen Bursa Zoo'nun koordinatörlüğünü yürüten Erdem Saker, yeni bir tür müjdesi daha verdi. Önümüzdeki günlerde Darıca Hayvanat Bahçesi'nden 2 adet dişi kırmızı panda da hayvanat bahçesi türleri arasına katılacak.

Saker'den bilgi alırken pandalarla ilgili önemli bir konuyu da öğrendik. Saker, aslında dünyanın en sevimli hayvanlarından biri olan siyah beyaz pandalar için çalışma başlatmış. Araştırma yapınca oldukça yüksek bir fatura çıkmış karşısına. Çünkü dünyadaki bütün pandaların sahibi Çinliler, birçok hayvanat bahçesine bu sevimli türleri en fazla 10 yıllığına kiraya veriyormuş. Üstelik kirası da yıllık bir milyon dolarmış.
Saker'in emeklerine sağlık. Siyah beyaz olmasa da kırmızı pandaları da görmüş olacağız.

KÖŞE YAZISI İÇİN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR