Bursa için kritik uyarı.... Bu 3 güne dikkat!
Çarşamba gününden itibaren yağışlı hava etkisini gösterecek...
BURSA , 17 Kasım 2014 Pazartesi, 12:51
Bursa için kritik uyarı.... Bu 3 güne dikkat!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi, Bursa, Çanakkale, İzmir, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Edirne'nin güney, Aydın'ın kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; akşam ve gece saatlerinde Ağrı ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ve Ege ile yurdun iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ÇARŞAMBA'DAN İTİBAREN YOĞUN YAĞIŞLAR GELİYOR

Çarşamba gününden itibaren Marmara ve Kıyı Ege bölgesinde yağış görülecek. Perşembe günü yağışlar İç Anadolu bölgesine doğru genişleyecek, cuma günü ise yurdun büyük bölümünde sağanak görülecek.

Meteorolojinden edinilen bilgiye göre Bursa perşembe gününden itibaren sağanak yağışlı havanın etkisine girecek. Hava sıcaklığının ise 12 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

İşte Bursa ve ilçelerindeki 5 günlük hava tahmin raporu:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR