Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sarıkaya görevden alındı
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, görevinden alındı. yerine daha önce Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü de yapan Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger getirildi.
BURSA , 05 Aralık 2017 Salı, 16:07
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sarıkaya görevden alındı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Sarıkaya'nın yerine Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütürken 2016 yılında Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Sabahattin Dülger getirildi.

SABAHATTİN DÜLGER KİMDİR?

1969 yılında Bursa İli Yıldırım İlçesinde doğdu. Sırasıyla İlkokulu Davutkadı Eşref Evcil İlkokulu'nda, ortaokul ve lise öğrenimini Bursa Merkez İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

Aynı yıl Tavşanlı İmam Hatip Lisesinde meslek dersleri öğretmeni olarak göreve başladı. 2003 yılında Tavşanlı -Bağlık İlkokulunda Okul müdürlüğünde okul müdürlüğü görevine başladı.

Daha sonra sırasıyla Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir-Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 9 Haziran 2014 tarihinde Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı.Sabahattin Dülger, 1 Haziran 2016 tarihinde Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR