Bursa Karması, Analig Sutopu Finalleri'nde Türkiye ikincisi oldu
Tofaş Spor Kulübü sporcularının da kadrosunda yer aldığı Sutopu Bursa Karması, Sutopu Türkiye Şampiyonası finallerinde Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarıya imza attı.
BURSA'DA SPOR , 13 Mayıs 2019 Pazartesi, 12:35
Bursa Karması, Analig Sutopu Finalleri'nde Türkiye ikincisi oldu

Gençlik Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi'nde (ANALİG) Sutopu Türkiye Şampiyonası finalleri Bursa'da gerçekleştirildi. 8-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu'nda oynanan maçlar sonunda TOFAŞ Spor Kulübü sporcularının da kadrosunda yer aldığı Bursa Karması, Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarıya imza attı.

Düzce ve Kayseri'de yapılan grup ve eleme maçlarının ardından Bursa'da düzenlenen 12 takımın katıldığı ANALİG Sutopu Türkiye Birinciliği'nde D Grubu'nda mücadele veren Bursa Karması, Adana Karması'nı 16-1; Kayseri Karması'nı 22-1 mağlup ederek grubunu lider tamamladı. Yarı finalde İstanbul Avrupa Yakası Karması'nı 7-4'lük skorla geçerek adını finale yazdıran Bursa Karması, finalde İstanbul Anadolu Karması'na 6-11 kaybedince Türkiye ikincisi oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR