Bursa, konut fiyatları en yüksek altıncı il!
Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatının en yüksek olduğu il 4 bin 695 TL ile Muğla olurken, Bursa, 2 bin 104 lira ile en pahalı altıncı il olarak kayıtlara geçti.
BURSA , 09 Ekim 2018 Salı, 08:26
Bursa, konut fiyatları en yüksek altıncı il!

Haber IOnur FİDANSOYI

ORTALAMA FİYAT 274 BİN TL

Endeksa.com, Türkiye genelinde konut fiyatlarında en yüksek illeri açıkladı. Buna göre tüm Türkiye'de konutların ortalama metrekare satış fiyatı 2 bin 193 TL olarak saptanırken ülke genelinde ortalama konut büyüklüğü 125 metrekare, ortalama konut fiyatı 274 bin 125 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ortalama 16 yıl oldu. Endeksa.com'un verilerine göre tüm Türkiye'de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 33, son 1 yılda ise yüzde 15 artış gösterdi. Gelecek 6 ayda ise konut fiyatlarında artış beklenmiyor.

EN PAHALISI MUĞLA OLDU

Söz konusu otomatik gayrimenkul değerleme platformunun il bazında değerlerine bakıldığında konut metrekare satış fiyatı en yüksek iller sırasıyla Muğla, İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir. Muğla'da ortalama konut metrekare satış fiyatı 4 bin 695 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 24 yıl. Muğla'nın ardından konut metrekare satış fiyatı en yüksek il İstanbul. İstanbul genelinde konut metrekare satış fiyatı 4 bin 422 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ortalama 19 yıl.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR