Bursa'nın doğusuna teknik makyaj
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 'Ulu Şehrin' eğitim halkasına dahil olan çiçeği burnundaki Bursa Teknik Üniversitesini ziyaret etti.
BURSA , 17 Mart 2015 Salı, 18:08
Bursa'nın doğusuna teknik makyaj
İlk mezunlarını 2016 yılında verecek olan Bursa Teknik Üniversitesinin merkez Yıldırım ilçesi Eğitim Mahallesindeki yerleşkesinde incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, Bursa'nın Türkiye için çok önemli bir sanayi ve üretim merkezi olduğunu söyledi.

Karaloğlu, "Haliyle burada bulunan ve isminde 'Teknik' kelimesini barındıran bir eğitim kurumunun da kendini bu merkezin ihtiyaçlarına göre konumlandırmak zorunda. Yapılan bütün planlamalar, açılacak bütün bölümler bu doğrultu da şekillenmeli ve 'ben burada eğitim vererek, kentin hangi sorununa çare bulacağım!' sorusuna cevap niteliğinde bir anlayış benimsenmeli. İçi ve içeriği boş bir üniversitenin bu kente hiçbir faydası olmaz. Sizlere sunulan bu şansı çok iyi değerlendirmelisiniz. Bursa'nın ve şehrin doğusunun vitrini 'Bursa Teknik Üniversitesi' olacak" dedi.

Dersliklerde ve devam eden üniversite inşaatında incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu'na öğrencilerin yakın ilgisi gözden kaçmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR