Bursa'nın günlerce konuştuğu liseli dehşetinde yeni gelişme
Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi Hürriyet Anadolu Lisesi'nde geçen ay, 16 yaşındaki H. C ve aynı yaştaki sınıf arkadaşı N. A.'ın tabancayla başından vurularak ölmesinin ardından yürütülen soruşturmada, polis iki öğrencinin de elinde barut izine rastladı. Polis gençlerden önce birinin, daha sonra diğerinin intihar etmiş olabileceğini veya N. A.'nın kendisini vurmak isteyen H.C.'yi engellemek için elini tutmuş olabileceği olasılığı üzerinde duruyor.
BURSA , 05 Haziran 2017 Pazartesi, 14:19
Bursa'nın günlerce konuştuğu liseli dehşetinde yeni gelişme

Merkez Osmangazi İlçesi Hürriyet Anadolu Lisesi'nde 5 Mayısta, okula arkadaşı N. A. ile gelen H. C., ilk dersleri boş olduğu için kimsenin bulunmadığı üçüncü kattaki 10-D sınıfına çıktı.

İddiaya göre H. C., yanındaki başka bir öğrenciyi dışarıya çıkardıktan sonra, sınıfta N. A. ile baş başa kaldı. Daha sonra duyulan iki silah sesinden sonra sınıfa giren öğretmenler, yerde kanlar içersinde yatan iki gençle karşılaştılar.

2 BOŞ KOVAN BULUNDU

N. A.'ın öldüğü olayda ağır yaralanan H.C. ise yakında bulunan Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yerinde yapılan incelemede H. C.'ın babası Sargun C'a ait ruhsatsız tabanca ve 2 adet boş kovan bulundu.

ORGANLARI BAĞIŞLANDI

Hastanede duran kalbi çalıştırılan H. C. 7 Mayıs sabaha karşı yaşamını yitirdi ve ailesinin verdiği izin ile alınan kalp ve akciğeri ambulans uçağı ile Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'ne, karaciğeri ise askeri uçak ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bekleyen hastaya nakledildi.

H.C.'ın olay öncesi WhatsApp grubunda, Pazartesi 3- 5 çiçek koyarsınız sıraya sonra unutun bitsin gitsin. İşte bana kalsa o çiçekleri de koymayın. Organım oyum buyum neyim varsa sağa sola dağıtın bağışlayın. Yaşarken bir işe yaramadım, bari ölünce bir işe yararım yazdığı ortaya çıktı.

O. ve T.A. çitfinin iki çocuğundan biri olan ve babası TIR sürüsücü olan N. A.'ın cenazesi Ispartada;Ayşe ve Sargun C. çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan ve babası otomobil fabrikasında çalışan H. C. ise Sakaryanın Karasu İlçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

SORUŞTURMA SÜRDÜRÜLÜYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Hürriyet Anadolu Lisesi'nde meydana gelen olayın ardından okul idarecileri ve öğrencilerin sınıf öğretmenleri ile rehberlik öğretmenleri hakkındaki soruşturmasını sürdürürken, Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri de olayın ardından soruşturmayı derinleştirdi. Haftalar öncesinden, WhatsApp üzerinden "Ölümü merak ediyorum", "ölmeyi deneyelim" gibi yazışmalar yaptıkları tespit edilen iki gencin olayın olduğu saatten 30 dakika önce birlikte okula geldiklerini, 10-D sınıfına çıktıklarını çevredeki ve okulda bulunan güvenlik kameralarından ortaya çıkardı.

HER İKİSİNİN ELİNDE BARUT İZİ TESPİT EDİLDİ

Bursa Kriminal Bölge Başkanlığı, Sargun C.'a ait olan tabancayı kimin ateşlediğini belirlemek üzere H. C. ve N. A.'ın ellerinden 'Swap' izi aldı. Yapılan inceleme ile H. C.'ın sağ elinde, N.A.ın ise sol elinde barut izine rastlandı. Polis, gençlerden önce birinin, daha sonra diğerinin intihar etmiş olabileceğini veya N. A.'ın, H. C.'ı engellemek için elini tutmuş olabileceği olasılığı üzerinde duruyor. Polisin yaptığı araştırmada N. A.'ın solak olmadığı belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR