Bursa'nın kaderi değişecek... Uludağ'a çarpıcı yatırım
Bursa 14. Karayolları Bölge Müdürlüğü, Uludağ yolunu asfaltlayacak. 34 kilometre asfaltlama yapılacak olan projenin yatırım tutarı 25 milyon TL olarak hesaplandı.
BURSA , 26 Haziran 2014 Perşembe, 08:27
Bursa'nın kaderi değişecek... Uludağ'a çarpıcı yatırım

Bursa Hakimiyet yazarı Serkan İnceoğlu bugünkü köşesinde Uludağ yoluna asfalt müjdesini kaleme aldı...

İşte İnceoğlu'nun o yazısı:

Bursa’nın elindeki değerler ve potansiyele rağmen, diğer pek çok kentin ciddi ilerlemeler kaydettiklerini ve söz edildiklerini görüyoruz.
Şimdi…
Rekabete girip, geçmeye çalışıyoruz.
Uludağ…
Büyükşehir Belediyesi’ne yıllar sonra elde edilen sınırlı yetki devri bile, kent için de önemli bir kazanımın elde edilmesi olarak yorumlanıyor.
Altyapı sisteminin modernleşmesi ve kente entegrasyonu ile başta kongre turizmi ve günübirlik alan ve tesisler için uygulamalara geçiliyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin özel sektör işbirliğiyle başlattığı yeni teleferik seferleriyle  artık Uludağ’a 12 dakikada Uludağ’a varılırken, yıl sonuna kadar 24 dakikada Oteller Bölgesi’de gidilebilecek.
Uludağ için…
Yeni müjde var!
Bütünsellik içerisindeki İki ayrı oteller bölgesinden başlayarak, Çekirge’nin üst kesiminden kent merkezine bağlanan karayolu, yeni baştan yapılacak.
Karasal ulaşım da, modern ve güvenli olacak.
Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı Bursa 14. Bölge Müdürlüğü’nün yürütmesi içerisinde, 34 kilometre asfaltlama gerçekleştirilecek.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR