Bursa'nın o ilçesine dev merkez!
Ramazan ayının her akşamını farklı bir ilçede geçirip, vatandaşlarla iftar sofralarında buluşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Keles iftarı öncesinde de Kıranışıklar Mahallesi’ne kazandırılan ürün toplama merkezinin açılışını gerçekleştirdi.
BURSA , 18 Haziran 2016 Cumartesi, 16:53
Bursa'nın o ilçesine dev merkez!
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilçelerde halkla buluşma toplantıları haline gelen iftar organizasyonları kapsamında Keles’te vatandaşlarla bir araya geldi. İftar öncesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kıranışıklar ürün Toplama Merkezi’ni hizmete alan Başkan Altepe, ardından yine Büyükşehir tarafından ilçe meydanında düzenlenen geleneksel iftar organizasyonuna katıldı.

\\\"\\\"

Kıranışıklar Ürün Toplama Merkezi’nin açılışında konuşan Başkan Altepe, 2 yıldır Bütünşehir kapsamında Bursa’nın her bir bölgesine yatırımlar yaptıklarını hatırlatarak, daha işin başında olduklarını söyledi.

2 yılda diğer ilçelerde olduğu gibi Keles’in de tüm köylerine hizmet götürdüklerini, eksikliği hissedilen yatırımları faaliyete geçirdiklerini söyleyen Başkan Altepe, alt ve üst yapı yatırımlarının yanında dağ bölgelerinin ekonomisini canlandıracak süt ürünleri tesisi gibi yatırımların da yine Bütünşehir Yasası kapsamında yapıldığını belirtti.

\\\"\\\"

Hedeflerinin dağ bölgelerine hayat vererek geriye olan göçü başlatmak olduğunu ifade eden Başkan Altepe, onlarca yıldır yapılamayanları bu dönemde gerçekleştirerek kentin bir bütün olarak kalkınmasını istediklerini söyledi.

Üreticinin daha önce yetki karmaşası nedeniyle çok ciddi sıkıntılar yaşadığını fakat bu dönemde Bütünşehir Yasası’nın getirdiği avantajlarla birlikte yaşanan sıkıntıların tarihe karıştığını vurgulayan Başkan Altepe, “Daha önce bir yatırımın yapılabilmesi için çok ciddi efor sarf edilmesi gerekiyordu. Çiftçi, dilekçesine muhatap bulabilmek için kapı kapı dolaşıyordu ve sonuç alamıyordu. Fakat şimdi devir değişti. Dilekçesini veren, talebini programa aldırıyor. Yatırımlar da en kısa sürede gerçekleştiriliyor” dedi. Ürün toplama merkezinin de yine bu kapsamda hizmete alındığını kaydeden Başkan Altepe, “Yapılan yatırımla birlikte üretimin topluca satılmasını, uygun koşullarda muhafaza edilmesini ve değerini bulmasını arzuluyoruz. Ürün daha çok para etsin, üreticiden tüketiciye ulaşma noktasında en kısa yolu çizelim istiyoruz. Ürün toplama merkezi, bu yolda daha başlangıç” diye konuştu.

\\\"\\\"

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise Büyükşehir Belediyesi tarafından Kıranışıklar’da hizmete alınan ürün toplama tesisinin bölge ekonomisine hayat vereceğini ifade etti. Kıranışıklar’ın kiraz deposu olduğunu ve ürün toplama merkezinin üretimin yoğunluğu nedeniyle bu bölgede yapıldığını kaydeden Teke, “Burası sadece ürün toplama merkezi değil, hayırların ve çeşitli cemiyetlerin de yapılabileceği güzel bir tesis oldu. Halkımızın ihtiyacı olan, memnun eden merkez nedeniyle başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR