Bursa'nın spor turizminde yıldızı parlayacak
Dünyanın dört bir yanından bine yakın sporcunun katılacağı "Uludağ Ultra Maraton", Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri ile 19-20-21 Temmuz tarihlerinde Uludağ'da yapılacak.
BURSA , 02 Temmuz 2019 Salı, 15:59
Bursa'nın spor turizminde yıldızı parlayacak

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda 1 genel klasman ve 5 farklı yaş kategorisinde yapılacak uzun soluklu yarışa, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Portekiz, İtalya, İsveç, Norveç ve İran'ın da aralarında bulunduğu 12 ülkeden 50 profesyonel ultra maratoncu katılacak. Yarışın en uzun etabı 100 kilometreden oluşurken koşucular, Zeyniler, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, Buzul Göletler, Uludağ Zirve, Softaboğan Şelalesi, Bakacak, Kurbağa Kaya ile Sarıalan gibi Bursa'nın önemli ve değerli lokasyonlarından geçerek hem zorlu hem de keyifli bir yarış tecrübesie yaşayacak.

7'DEN 70'E HERKES KOŞACAK

100K, 66K, 30K ve 13K etapları ile her seviyeden yerli ve yabancı sporcuyu ağırlayacak olan maraton, Bursa'nın spor turizmine de önemli bir katkı sağlayacak. International Trail Running Association (ITRA) tarafından onaylanan parkurları tamamlayan koşucular, her bir parkur için belirlenmiş uluslararası puanların yanı sıra birçok sponsor ödülünün de sahibi olacaklar. 5 farklı yaş kategorisinde gerçekleştirilecek yarışlar, halka açık olacak. Uludağ'ın eşsiz güzelliği eşliğinde maratona katılmak isteyen 7'den 70'e herkes organizasyona kayıt yaptırabilecek.

START BAŞKAN AKTAŞ'TAN

Uludağ Ultra Maraton'un başlangıç noktası Kurbağa Kaya'daki meydan olarak belirlendi. Yarışa kayıt yaptıran tüm sporcular, zirveye Teleferik ile ücretsiz taşınacak. 3 gün sürecek yarışların startı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından verilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR