Bursa tarihinin en büyük operasyonu
Bursa'da durdurulan bir TIR'da yapılan aramada, piyasa değeri 7 milyon TL olan 162 kilogram eroin ele geçirildi.
BURSA , 18 Ocak 2017 Çarşamba, 21:02
Bursa tarihinin en büyük operasyonu

İlker TÜRKER'in haberi...

Alınan bilgiye göre, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Van'dan yola çıkan ve İzmir'e gitmekte olan 35 AK 7602 plakalı TIR'da yüklü miktarda uyuşturucu madde olduğu istihbaratını aldı.

Çok sayıda polis ekibinin sevk edildiği Ankara yolundaki uygulama noktasında şüpheli aracı durduran ekipler ile aramaya katılan "Alfa" adlı narkotik köpeği, TIR'ın dorsesi üzerindeki raylı sisteme gizlenmiş uyuşturucu maddeleri tespit etti.

TIR'da, piyasa değeri 7 milyon TL olan 320 paket halinde 162 kilogram eroin bulundu.

TIR şoförü ve yanındaki bir kişi, gözaltına alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜ SELAMİ YILDIZ AÇIKLAMA YAPTI

Operasyonun ardından açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, "Toplamda 320 paket eroin ele geçirildi. Bu yaklaşık 162 kilo civarında. Bu eroin, Hakkari, Van üzerinden batı illerimize, orandan da başka Avrupa ülkelerine gidereceğini değerlendiriyoruz. Diğer illerimizle koordine kurarak TIR'ın gizli bölümünde 320 paket uyuşturucu ele geçirildi. Mücadelemiz devam edecek. Geleceğimizi zehirleyen tacirlere asla müsaade etmeyeceğiz. Sürekli mücadele olacak" dedi.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

"Bu durum memnuniyet verici" diyen Yıldız, "İnşallah hiçbir şekilde sokaklarımızda gençlerimiz bunlarla buluşmasın. Bu mücadelemiz kararlığımızın göstergesi. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Olayla ilgili 2 kişi gözaltında. Gözaltıların artacağını düşünüyorum" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR