Bursa Valisi Karaloğlu'ndan ilk açıklama
Bursa Valisi Münir Karaloğlu yaptığı açıklamada terör saldırısının bir kadın terörist tarafından gerçekleştirildiğini, kadın teröristin kimliği ve örgütü hakkında ise çalışmaların sürdüğünü belirtti.
BURSA , 27 Nisan 2016 Çarşamba, 20:19
Bursa Valisi Karaloğlu'ndan ilk açıklama
Ulucami önünde ikindi vakti meydana gelen patlamada yaralanan 13 kişiden 8 kişi , Bursa Devlet, Çekirge ve Şevket Yılmaz hastanelerinde tedavi ediliyor. Vali Münir Karaloğlu, saat 20:00 sıralarında Bursa Devlet Hastanesi'ne giderek yaralıları ziyaret etti. Hastane çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Vali Karaloğlu, saldırganın kimliği hakkında bir bilgi olmadığını söyledi.

Terörle mücadele ekiplerinin Bursa Cumhuriyet Savcılığı nezaretinde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Vali Karaloğlu, intihar bombacısı genç kadının kendisini parçaladığını bildirdi.

Karaloğlu, gazetecilerin başka saldırganlar olup olmadığı yönündeki sorusuna ise, "Vatandaşların patlama esnasında gördüğü detaylarda iki erkek şahsın kaçtığına dair bilgiler vardı. Ancak böyle bir durum yok. Onlar vatandaşların o sırada söyledikleri bilgilerdir" dedi.

Olay yerine baş örtülü ve sol elinde büyük bir çanta ile geldiği güvenlik kameralarına yansıyan kadının kimliği
araştırılıyor.

Bu arada, olay yeri inceleme ekipleri tarafından intihar bomcasınının parçalanan bedeninden alınan parmak izi, merkezi kayıt sistemi AFİS'te milyonlarca kayıtla mukayese ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR