Bursa'ya yeni yaşam alanı
İlçedekİ her mahalleye sosyal donatı alanları ve spor tesisi kazandıran Osmangazi Belediyesi, Güneştepe Mahallesi'nde birbiriyle bütünleşen modern spor tesisi ile çocuk oyun parkını hizmete açtı.
BURSA , 04 Ağustos 2018 Cumartesi, 08:00
Bursa'ya yeni yaşam alanı

I HABER Ayşegül SEVER I

Tarihi şehir içerisinde yeni ve modern şehri inşa ettiklerine dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Belediye olarak yaptığımız çalışmalarda, imar planlarının uygulanması en önemli görevlerimizin başında geliyor. İmar planlarını uyguladığımız oranda şehir planlı olarak gelişir ve kaçak yapılaşmanın önüne geçilmiş olur. Böylece yaşanabilir şehir ortaya çıkar. Hamitler, Güneştepe ve Yunuseli Bölgesi, böyle bir yapılaşmanın en güzel örneği" diye konuştu.

YENİ YAŞAM ALANI
Osmangazi'de ciddi bir şehircilik hareketi başlattıklarını söyleyen Dündar, "Bu bölgemize bugüne kadar 33 bin daireye oturma izni verdik ve böylece 132 bin kişilik bir şehir inşa edildi" dedi. Bugüne kadar Güneştepe'ye 11 yeni park kazandırdıklarını ve 4 park daha yapacaklarını belirten Dündar, şunları söyledi: "Geçtiğimiz yıl temelini attığımız Güneştepe Spor Tesisi'ni, 4 bin metrekare alana kurduk. Tesiste, 34x54 futbol sahası ve saha etrafında 300 metrelik koşu parkuru ile soyunma odaları, duşlar, kafe ve mescit yer alıyor. Ayrıca tesiste yer alan oyun parkı ve fitness alanı ile mahallemiz yepyeni bir yaşam alanına kavuştu."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR