Bursa'yı sağanak ve dolu vurdu... Zarar çok büyük
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, sağanak ve dolu nedeniyle yaklaşık 80 bin dönüm alandaki tarım ürünleri zarar gördü.
BURSA , 19 Temmuz 2017 Çarşamba, 10:45
Bursa'yı sağanak ve dolu vurdu... Zarar çok büyük

Mustafakemalpaşa ilçesinde, sağanak ve dolu nedeniyle yaklaşık 80 bin dönüm alandaki tarım ürünleri zarar gördü - İlçe Ziraat Odası Başkanı Aydemir: "Domates, biber, kavun, karpuz ve mısır tarlalarındaki ürünlerde yüzde 100 dolu zararı var"

Çeltikçi, Yumurcaklı, Yeşilova, Durukay, Kumkadı, Ormankadı ve Tepecik kırsal mahalleri başta olmak üzere, ilçedeki domates, biber, karpuz, kavun ve mısır üreticileri olumsuz hava koşulları nedeniyle mağdur oldu.

İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, yaptığı açıklamada, ilçedeki çiftçilerin ürün hasadına yeni başladığı günlerde bu olumsuzlukla karşılaştıklarını söyledi.

Aydemir, ilçeye bağlı 7 mahallede büyük zarar olduğunu vurgulayarak, "Domates, biber, kavun, karpuz ve mısır tarlalarındaki ürünlerde yüzde 100 dolu zararı var. Yaklaşık 80 bin dönüm ekili alandaki ürünler zarar gördü. Çiftçilerimizi hasar tespit çalışmalarının ardından sigortaya yönlendiriyoruz. Zararımız çok büyük." ifadelerini kullandı.

Mehmet Aydemir, tarım arazilerindeki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR