Bursa'yla ilgili korkunç gerçek...İkinci sıradayız
Eroinden yüz kat daha tehlikeli olan ve özellikle Bursa'nın yoksul kentlerinde yaygınlaşan bonzaiyle ilgili korkunç bir gerçek ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre Bursa bonzai kullanımında, İstanbul’un ardından ikinci sırada...
BURSA , 28 Haziran 2014 Cumartesi, 13:37
Bursa'yla ilgili korkunç gerçek...İkinci sıradayız

Son zamanlarda Bursa'da oldukça gündeme gelen ve korku yaratan bonzaiyle ilgili çok dikkat çekici bir tespit ortaya çıktı.

Ölüm saçan bu tehlikenin maddenin Bursa'da hangi boyutlarda olduğunu  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün verileri ortaya çıkardı.

İşte Bursa Hakimiyet Gazetesi Yazarı Ersel Peker'in o çarpıcı yazısı:

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkan Prof. Dr. İhsan Karaman, ölüm saçan bonzai tehlikesine karşı aileleri uyarıyor:
“Bu uyuşturucu, özellikle yoksul kesimde hızla yayılıyor, aileler çok dikkat etsin. Çünkü bonzai eroinden yüz kat daha tehlikeli uyuşturucu!”
Bu kadar tehlikeli uyuşturucunun gençler hatta çocuk diyebileceğimiz yaşlarda kullanımının kentimizde artış gösterdiğini bu sütunlarda zaman zaman aktarıyorum.
Hatta, gençlerin herkesçe malum yerlere gidip rahatça uyuşturucu temin ettiğine dikkati çekerek yazıyorum…
Konuya ilişkin yazımın çıktığı günlerde telefonla arayıp mail gönderenlerin istekleri, çocuklarını zehirleyen bonzai konusunun daha sık gündeme getirilmesi.
Tehlikenin kentimizde hangi boyutta olduğunu Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin Emniyet Genel Müdürlüğü’nden alarak açıkladığı verilere göre Bursa, İstanbul’un ardından ikinci sırada.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR