Uludağ'da ice karting zamanı!

Uludağ'da ice karting zamanı!

Hız, adrenalin ve heyecan dolu doğa sporlarının başında gelen go kart, artık Uludağ'da.

Hız, adrenalin ve heyecan dolu doğa sporlarının başında gelen go kart, artık Uludağ'da. 'Türkiye'de ilk defa' uygulanan buz üstünde go kart ile drift keyfi, ICE KARTING by SST ile hız tutkunlarının vazgeçilmezi olacak.

Eğlenceyi hız ve adrenalin dolu yaşamayı sevenlerin tutkusu go kart artık buz üstünde. İsviçre, İngiltere, Avustralya gibi pek çok ülkede ilgiyle yapılan buz üstünde go kart, ICE KARTING by SST ile Türkiye'ye geldi. Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi haline gelen Uludağ, yeni bir aktivite kazanmanın heyecanını yaşıyor. 1. Oteller Bölgesi'nde yer alan ICE KARTING by SST, Honda motorlu go kart araçları ile sizi güvenli buz üzerinde drift keyfine çağırıyor.
2010 yılında Avustralya'daki kayak merkezlerinde yaptığı bu spordan çok etkilenerek bu heyecanı Türkiye'ye getiren ICE KARTING by SST İşletme Sahibi Sabri Sami Toker, "Buz üstünde drift yapmanın zevkini ya da go kartın verdiği adrenalini, eğlenceyi herkes bilir. Biz go kart araçlarıyla buz üstünde drift keyfini yaşatmak istedik. Bu spor pek çok ülkede, kayak merkezlerinde yapılıyordu. Bunun Türkiye'de de olmasını istedik. Bunun için de doğa ve kış sporlarında Türkiye'nin merkezi konumuna ulaşan Uludağ en doğru adresti bizim için" dedi.

ÖZEL GÜVENLİK SAĞLANIYOR

Özel güvenlik önlemleri ve go kart araçları ile sporun hiçbir tehlikesinin olmadığını vurgulayan Toker, "Buzu duyunca herkes ilk olarak tehlikeli bir şey gibi düşünüyor. Ancak araçlarımızda bulunan kar ve buz çivili lastiklerle rahat ve güvenli bir aktivite sağlanıyor. Kask, emniyet kemeri, kar gözlüğü ve eldivenleri ile de güveliği oluşturuyoruz. Bu sporu daha önce yapanlar bilirler zaten; ama ben go kart tutkunlarının da bu zevki tatmasını istedim. 10 yaş ve üzerindeki çocukların da kolaylıkla uygulayabilecekleri bu spor, hız ve adrenalini güvenli bir şekilde sunuyor.

AKŞAMLARI DA AÇIK
2 bin metrekarelik bir alan üzerinde 250 metre uzunluğundaki pist, akşam saat 10.00'a kadar kullanılabiliyor. Uludağ'a gelenlerin kayaktan sonra yapabilecekleri ikinci aktivite olan buz üstünde go kart, akşam yemeklerinden sonraki en büyük eğlence olacak. ICE KARTING by SST, eğlenceyi hızlı yaşamayı sevenler için oluşturduğu www.facebook.com/icekartingturkiye sayfasında da bu sporla ilgili detaylı bilgiler veriyor.


Çıktı al / Tavsiye et
OKUYUCU YORUMLARI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BURSA HAKİMİYET SİZİNLE HER YERDE !
E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN, HABERLER SİZE GELSİN :
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
designed by nette interactive