Bursalı aşçıyı öldürmüştü! İşte cezası...
Adana'da 19 yaşındaki Cuma Poyraz, sevgilisi 24 yaşındaki Ş. İ'nin eşi 35 yaşındaki Eyyüp İpek'i öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Azmettirici olarak yargılanan ölenin eşi Şeyha İpek ile 49 yaşındaki babası Alaattin Öz ise beraat etti.
GÜNDEM , 27 Ekim 2016 Perşembe, 18:56
Bursalı aşçıyı öldürmüştü! İşte cezası...
Olay, Gülbahçe Mahallesi'nde 1 Ağustos 2015'de meydana geldi. Eyyüp İpek'in kalbinden bıçaklanarak öldürülmesi olayını araştıran polis, katil zanlısı olarak Cuma Poyraz'ı, cinayeti azmettirdiği iddiasıyla ölen Eyyüp İpek'in eşi Ş. İ. ile babası Alaattin Öz'ü gözaltına aldı. Polisin yaptığı araştırmada, Bursa'da aşçılık yapan Eyyüp İpek'in aralarında anlaşmazlık bulunan eşi Ş. İ ve 2 çocuğunu Adana'daki ailesinin yanına gönderdi. Boşanma aşamasında olan çiftin, aile büyüklerinin araya girmesi ile yeniden barıştığı Eyyüp İpek de eşi ve çocuklarını tekrar Bursa'ya götürmek için Adana'ya geldiği belirlendi. 

Ancak iddiaya göre eşinin Adana'da kaldığı süre içerisinde aynı mahallede oturan Cuma Poyraz ile ilişkiye başladığını öğrenen Eyyüp İpek, eşinin sevgilisi ile telefonda tartıştı. Konuşmak için bir araya gelen Eyyüp İpek ile Cuma Poyraz buluştukları sırada yeniden kavga etti. Cuma Poyraz, sevgilisinin kocasını kalbinden bıçaklayıp öldürdü.

KAMERA KAYITLARI iTİRAF ETTİRDİ 

Yapılan operasyonla yakalanan Cuma Poyraz, ifadesinde suçlamayı kabul etmeyerek cinayet sırasında Adana'da olmadığını ileri sürdü. Olay anını gösteren güvenlik kamerası kayıtlarına ulaşan polis, zanlıyı teşhis etti. Cuma Poyraz ile Eyyüp İpek'in bir araya gelip konuşmaları, ardından da Cuma Poyraz'ın kurbanını göğsüne bıçağı saplama anı da kayıtlara yansıdı. Görüntüleri izleyen Cuma Poyraz, suçunu itiraf etti. 

Katil zanlısı Cuma Poyraz ile cinayeti azmettirdiği iddia edilen Ş. İ. tutuklandı. Adana 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde Cuma Poyraz hakkında kasten adam öldürme, Ş. İ. ile tutuksuz yargılanan babası Alaattin Ö. hakkında ise adam öldürmeye azmettirmek suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Azmettirici iddialarını kabul etmeyen Ş. İ. tahliye edildi.

Ş. İ.'le yaklaşık 3 yıldan beri ilişkisi olduğunu ileri süren Cuma Poyraz mahkemede verdiği savunmasında şöyle dedi:

"Zaman zaman eşini ortadan kaldırmam yönünde beyanları oluyordu. Olay günü Eyyüp'le konuşmak istedim. Yanında oğlu vardı, küfür ederek beni kovdu 'akşam konuşuruz' dedi. Arkadaşlarımla içki içtik. Akşam buluşunca yine küfür etti. Elini beline atıyordu, 'seni öldüreceğim' dedi. Bıçağı çıkartıp bir kere sapladım. Ş. İ'ye komşumun altınlarını çal boşanmak için bana para sağla, ya da eşimi öldür' derdi. Ben kabul etmeyince de 'sen nasıl sevgiden bahsediyorsun, ne hırsızlık yapıyorsun ne de öldürüyorsun' derdi."

Cuma Poyraz ile ilişkisini kabul eden Ş.İ. ise, "Olaydan bir hafta önce Cuma ile ilişkimi bitirmek istedim ancak kabul etmedi. Kendisiyle eşimi öldürmesi konusunda konuşmadım onu azmettirmedim" dedi. 

CEZADA İNDİRİM YAPMADI

Mahkeme heyeti, karar duruşmasında Cuma Poyraz'ı kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasını çarptırırken, herhangi bir ceza indirimi uygulamadı. Azmettirici olarak yargılanan Ş. İ. ile babası Alaattin Ö. ise delil yetersizliğinden beraat etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR