Bursalı iş adamı önce Kur'an kursu yaptırdı sonra da...
Bursa’da, iki yıl önce bir köye Kur'an kursu yaptıran hayırsever iş adamı, kursa gelemeyen çevre köylerdeki vatandaşlar için servis aracı aldı.
BURSA , 06 Mart 2015 Cuma, 08:46
Bursalı iş adamı önce Kur'an kursu yaptırdı sonra da...
İş adamı Fevzi Şener, 2 yıl Nilüfer ilçesinin Atlas köyüne Kur'an kursu yaptırdı. Şener, çevre köylerden vatandaşların gelememesi üzerine üzerine minibüs alarak kursa hibe etti. Şener, böylece çevre köylerden insanların da Kur'an-ı kerim öğrenmeye gelmelerini sağladı. Atlas köyündeki kursa çevredeki İnegazi, Üçpınar ve Kadriye köyündeki vatandaşların çok istemelerine rağmen gelemediklerini söyleyen Şener, “Civar köylerden insanlar araç olmadığı için gelemiyordu. Ulaşım güçlüğünü aşmak için kurs yetkilileri yardım istedi. Ben de bir minibüs alarak hibe ettim. Bu aracın hayırlı olmasını diliyorum. Ben bu köyü bir televizyon programında görüp yardıma ihtiyaç olduğunu öğrendim. 2 sene evvel bu Kur'an kursunu yaptırdım. Yaptırdığım kursa çevre köylerden de vatandaşlar artık rahatça gelebilecek” dedi.

Eski Nilüfer Müftüsü Durmuş Ayvaz ise, “Ben bir köyde böyle bir hizmetin ilk defa yapıldığını düşünüyorum. Hayırsever Fevzi Şener Kur'an kursunu yaptırdı ve servis aracını da hibe etti. Bu araçla çevre köylerden Kur'an-ı kerim öğrenmek isteyenler Atlas köyüne taşınacak” şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR