Bursalı iş adamını kaçıran zanlılar tutuklandı
Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde, CHP eski ilçe başkanlarından 78 yaşındaki İlyas Çelebi'yi silah zoruyla kaçırdıktan sonra tehditle kendisinden 'Alacağı yoktur' diye yazı alan 56 yaşındaki Y.Ç., oğlu 24 yaşındaki M.Ç. ve akrabası 54 yaşındaki N.B. yakalandı. Mahkemeye çıkartılan 3 şüpheli tutuklandı.
BURSA , 11 Kasım 2014 Salı, 15:06
Bursalı iş adamını kaçıran zanlılar tutuklandı
Karacabey'de 1988-92 yılları arasında CHP İlçe Başkanlığı yapan ve gübre ticareti yapan işadamı İlyas Çelebi, önceki sabah evinden ayrıldıktan sonra sattığı gübrelerin bedeli olan 300 bin lirayı ödemediği için hakkında icra işlemi başlattığı Y.Ç., oğlu M.Ç. ve N.B. tarafından zorla otomobile bindirildikten sonra Dağkatı Köyü'nde kullanılmayan bir eve götürüldü. 

Şüpheliler iddiaya göre ölümle tehdit ettikleri Çelebi'den, borçlarına karşılık kendilerinden alacağı olmadığına dair yazı aldı. İlyas Çelebi, borcun silinmesi için oğlunu aramak istediğini söyledi. Babasının çelişkili sözlerinden şüphelenen oğlu jandarmaya haber verdi. Jandarma, Çelebi'nin cep telefonu sinyallerinden adresine ulaşırken düzenlediği perasyon ile 3 şüphelişi etkisiz hale getirip Çelebi'yi kurtardı.

Gözaltına alınan 3 kişi 'Silah zoru ile adam kaçırmak' suçundan sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR