Bursalı şampiyon boksör O Ses Türkiye'yi salladı
Tv 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasına katılan Bursalı milli boksör Big Boy, sahnede 'Payton Geldi' türküsünü seslendirdi.
MAGAZİN , 31 Ekim 2016 Pazartesi, 13:08
Bursalı şampiyon boksör O Ses Türkiye'yi salladı
O Ses Türkiye yarışmacısı Big Boy sahnede 'Payton Geldi' türküsünü seslendirdi. bursa'dan yarışmaya katılan Big Boy'un sesini beğenen Gökhan & Hakan ve Murat Boz yarışmacıya dönen jüri üyeleri oldu.

\\\\\\\"\\\\\\\"

Big Boy iki jüri üyesi arasından Murat Boz'u seçerek takımına dahil oldu.

\\\\\\\"\\\\\\\"

O Ses Türkiye sahnesine şarkısı dışında keyifli sohbetiyle de damga vuran Big Boy Memduh, kilosunu açıklayınca herkes şaşkına döndü. Jüri üyelerinden ilk önce tahmin isteyen yarışmacı 250 kilo olduğunu açıkladı.

\\\\\\\"\\\\\\\"

Ardından Gökhan & Hakan ve Murat Boz'la 'Cartel' adlı şarkıya düet yaptılar.


Menduh Kızılkula (BİG BOY) kimdir?

7 yaşında ailesi ile birlikte Almanya'dan Ağrı'ya kesin dönüş yapan Big Boy, 1989'da babasını kaybetti. 1993'de Bursa'ya yerleşen Kızılkula ailesinin 6. çocuğu olan Big Boy 1996'da Cartel ile birlikte Hip Hop müzikle tanıştı.

Karakule ve Big Boss lakapları ile 1998'de amatör konserler verdi. 1996'da boksa başladı ve gençler kategorisinde iki kez üst üste Türkiye şampiyonu oldu. 

Hem okudu hem çalıştı ve sonunda Uludağ Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Tabi bu dönemde eğlence sektöründe bodyguardlık ve güvenlik müdürü olarak çalıştı. Uludağ Üniversitesi basketbol takımında o dönem 150 kilo olmasına rağmen smaç basarak tribünleri ayağa kaldırıyordu.

\\\\\\\"\\\\\\\"

Bu yıllarda Amerikan futbolu ile tanıştı daha sonra Uludağ Timsahlar Amerikan Futbol takımını kurdu. Okulun maddi durumu elvermeyince takım kapatıldı ancak o yine pes etmedi ve İstanbul'da Tigers takımında maçlara çıktı.

Daha sonra annesinin rahatsızlığı sebebi ile Bursa'ya geri dönmek zorunda kaldı. Big Boy Turkish Power Wrestling'i temsil etmek için Japonya'ya da gitti. 30 Aralık 2011 tarihinde Smash organizasyonunda ringe çıkan Big Boy, Murat Bosporus ve ünlü İrlandalı Finlay'in takım arkadaşı olarak karşılaşmaya çıktı. Rakipleri Tajiri'nin ekibiydi. Çok zorladılar ama kaybettiler. Kendisi son olarak Kaçak dizisinde "Muhterem" karakteri ile görülmüştür.

Menduh Kızılkula, 250 kilo ve 1,95 boyundadır.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR