Bursalı sporcu Berat Ceylan'ın yeni hedefi Mr. Univers
NAC tarihinde gençler kategorisinde dünyanın ilk Türk şampiyonu olan Bursalı sporcu Berat Ceylan, “Kasım ayında yapılacak NAC Mr. Univers yarışlarından da madalyayla dönmek istiyorum” dedi.
BURSA'DA SPOR , 24 Haziran 2016 Cuma, 05:22
Bursalı sporcu Berat Ceylan'ın yeni hedefi Mr. Univers
Vücut geliştirme ve fitness sporcusu İbrahim Berat Ceylan, Bursa Hakimiyet spor muhabiri Ozan Demir'e açıklamalarda bulundu. 

Şampiyonalara tek başına hazırlanan Berat Ceylan, “Şampiyonalara ara verdiğim süreçte antrenörlük kısmında kendimi geliştirdim. Salonlarda vücut geliştirme ve fitness üzerine özel ders vermeye başladım. İnsanları spora adapte edip, vücutlarını sağlıklı bir şekilde değiştirmek bana çok şey kattı. Başka vücutlara gelişim kattıkça kendimi de üst basamaklara taşıdım” dedi. 

\"\"

GENÇLERDE DÜNYA ŞAMPİYONU

Kıbrıs’ta düzenlenen 2016 NAC Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda gençler kategorisinde (junior) dünya şampiyonu olan Bursalı sporcu  İbrahim Berat Ceylan, 27 Kasım'da Almanya'nın Hamburg kentinde yapılacak NAC Mr. Univers yarışlarına hazırlanıyor. Yaptığı çalışmalarla ilgili Bursa Hakimiyet'e açıklamalarda bulunan milli sporcu, “Şu an önümde 5 ay gibi kısa bir süre var. Formumu koruyabilmek için kendi başıma çalışmalarımı yapıyorum. Bursa'ya iyi bir derece daha getirmek istiyorum ancak şampiyonalarda yarışabilmem için sponsor desteğine ihtiyacım var” dedi. 

\"\"

SIKINTILARA GÖĞÜS GERDİ


Kıbrıs'ta yapılan şampiyonada Türk Milli Takımı olarak dünya şampiyonluğunu elde ettiklerini ifade eden 24 yaşındaki sporcu, “İlk olarak 2013'te Antalya'da yapılan Türkiye Şampiyonası'nda gençlerde birinci olmuştum. Daha sonra Milli Takım'a seçildim ve 1 ay sonra İspanya'ya gittik. İlk yurtdışı tecrübemde Avrupa beşincisi oldum. Yaşadığım bazı sıkıntılar nedeniyle bir süre yarışmalara ara vermek zorunda kaldım. Ancak bu süre zarfında çalışmalarımı hiç eksik bırakmadım. Vücudumun eksik noktalarını tamamlamaya odaklandım. Kendi kendimin antrenörü oldum ve bu noktalara geldim” dedi. 

YENİ HEDEFİ MR. UNIVERS

Vücut geliştirme sporunun dünyanın en zor sporlarından biri olduğunu ifade eden Berat Ceylan, “Haftada 5 gün en az 1 buçuk saatlik kas grubu antrenmanlarım ve üç saatte bir beslenme şartımız var. Düzenli beslenme ve düzenli uyku çok önemli. Ne yediğimizi, ne kadar yediğimizi tartarak, ölçerek yemek zorundayız. Yaşımı doldurduğum için kasım ayında yapılacak  NAC Mr. Univers yarışlarına üst kategoride gireceğim. Bursa'yı Almanya'da en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Son derece maddiyat gerektiren bir spor dalı. Bireysel olarak yarıştığım için destek bulmakta güçlük çekiyorum” şeklinde konuştu. 

Ozan Demir'in özel haberi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR