Bursalılar dikkat! KDV oyununa gelmeyin...
Bursa'da dolandırıcıların yeni hedefi pide salonları oldu.
BURSA , 02 Ekim 2017 Pazartesi, 16:54
Bursalılar dikkat! KDV oyununa gelmeyin...

Bursa'nın İznik ilçesinde ilginç bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Pide salonu işleten Hanife Töremiş'i arayan bir kişi, çok sayıda pide ve ayran siparişi verdi.

Dolandırıcı, siparişlerin ilçede faaliyet gösterdiğini iddia ettiği S. Makine Sanayii'ne gönderilmesini istedi. Telefondaki dolandırıcı, bin 300 TL tutan siparişin ödemesi yapılmadan önce KDV'sinin verecekleri hesaba yaptırılması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine pide salonu işletmecisi internet üzerinden 270 TL KDV tutarını yatırdı. Dolandırıcı, paranın hesaba yatmadığını söyleyerek, "Bir kez daha deneyin" dedi. Bunun üzerine Hanife Töremiş, üç kez üst üste toplam 810 TL yatırdı. Dolandırıcının hesabına parayı yatıran işletme, siparişleri de hazırlayarak, verilen adrese götürdü. Ancak burada böyle bir fabrika olmadığı anlaşıldı.

Polise müracaat eden Hanife Töremiş, şikayetçi oldu. Eskişehir'den arayan H.K. isimli dolandırıcının geçen yıl da İznik'te bir başka pide salonunu aynı yöntemle dolandırdığı ve tutuklandığı ortaya çıktı. H.K. aranıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR