Bursalılar dikkat! Meteoroloji o gün için uyardı
Meteoroloji'den beklenen hava durumuna ilişkin son dakika haberi geldi. Yapılan değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz, Bingöl ve Muş çevreleri ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ'da kuvvetli yağışlar bekleniyor. Özelikle Kırklareli'nin güneyi ile Tekirdağ'ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması beklenen yağışlar dolayısıyla vatandaşlara dolu, yıldırım ve hortum uyarısı yapıldı. İşte yurtta beklenen hava durumu...
BURSA , 08 Temmuz 2019 Pazartesi, 09:17
Bursalılar dikkat! Meteoroloji o gün için uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzeydoğu kesimleri ile Marmara bölgesinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bingöl ve Muş çevreleri ile Van'ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kırklareli'nin güneyi ile Tekirdağ'ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde akşam saatlerine kadar güneyli ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Kırklareli'nin güneyi ile Tekirdağ'ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (dolu, yıldırım ve hortum riski ) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BURSA'DA HAFTA İÇİ YAĞIŞ VAR

Bursa'da bugün hava çoğunlukla az bulutlu. Hava sıcaklığı ise 29 ila 35 derece arasında değişecek. Meteoroloji Perşembe günü için ise yağış uyarısında bulundu. Sıcaklıklarda büyük bir değişiklik beklenmemekle beraber perşembe günü havanın gökgürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR