Bursalılar dikkat! Meteoroloji o günler için uyardı...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 14 Mayıs Salı günü beklenen hava durumuna ilişkin tahminlerini yaptı. İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre, yurdun kuzeybatı kesimlerinde bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı hava bekleniyor. Bununla beraber ülke genelinde hava sıcaklıklarının 2 ila 5 derece arasında artması bekleniyor.
BURSA , 14 Mayıs 2019 Salı, 08:59
Bursalılar dikkat! Meteoroloji o günler için uyardı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Edremit Körfezi'nin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın kuzey kıyıları ile Karadeniz kıyı kesiminde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Ülkemiz genelinde 2 ila 5 derece artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BURSA'DA HAVA DURUMU:

Bursa'da perşembe gününe kadar bulutlu ve parçalı bulutlu hava hakim olacak. Cuma günü itibariyle ise yağışlar geri dönüyor. Cuma-Cumartesi günleri Bursa'da havanın gökgürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR