Bursalılar dikkat! Meteoroloji uyardı...
Meteoroloji'den son dakika uyarıları geldi. Yapılan son tahminlere göre sıcaklıklarda hissedilir derecede düşüşler yaşanacak. Öte yandan Doğu ve Güneydoğu bölgeleri hariç yurdun birçok yerinde kuvvetli yağışlar ve rüzgar bekleniyor. Özellikle öğle saatlerinde şiddetini artıracak yağışlar için dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi. İşte tüm yurtta ve Bursa özelinde beklenen hava durumu...
BURSA , 18 Mayıs 2019 Cumartesi, 09:12
Bursalılar dikkat! Meteoroloji uyardı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara (Çanakkale hariç), İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, Sivas, Tunceli, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzeydoğu ilçelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu,Zonguldak ve Bartın ile Sinop, Ordu ve Samsun illerinin iç kesimleri), Marmara'nın doğusu (Bilecik, Sakarya, Kocaeli, Bursa'nın güney ve doğusu), Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Çankırı ve Eskişehir ile kuzey ve batı ilçeleri başta olmak üzere Ankara'da yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusunda yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Batı kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere güney, iç ve batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle güneyli, kuzeybatı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın İç Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BURSA'DA HAVA DURUMU:

Bursa'da dün akşam saatleri itibariyle etkisini göstermeye başlayan yağışlı hava bugün de devam edecek. Gün genelinde gökgürültülü sağanak yağış etkisini gösterecekken, yağışların özellikle öğle saatlerinde şiddetini arttırması bekleniyor. Bursa Valiliği de dün yaptığı açıklama ile haftasonu Bursa'da şiddetli yağış, rüzgar ve dolu riskine karşı vatandaşları uyarmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR