Bursalılar dikkat! Yağışlar sürecek mi? İşte cevabı
Yurdun büyük bir bölümünde, sağanak ve gök gürültülü yağışlar görülecek. Hava sıcaklığı azalacak.
BURSA , 02 Haziran 2014 Pazartesi, 10:50
Bursalılar dikkat! Yağışlar sürecek mi? İşte cevabı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Kayseri, Sivas, Niğde, Çankırı, Giresun, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

8 DERECEYE KADAR HAVA SOĞUYACAK
Hava sıcaklığı doğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacak, güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ
Yağışların, Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Kayseri, Sivas, Niğde, Çankırı, Giresun, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

KUVVETLİ RÜZGAR
Rüzgarın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden, yağış alan yerlerde ise yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğine işaret eden Meteoroloji, ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

TOZ TAŞINIMI UYARISI
Meteoroloji ayrıca Doğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden esen kuvvetli rüzgarla birlikte yer yer toz taşınımı beklendiğini bildirerek, hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğinin altını çizdi.

BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (24)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (21)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu. (25)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (19)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (22)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu. (29)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR