Bursalılar dikkat! Yağışlı havalar tekrar kapıda
Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Göller yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Sivas, Tokat, Kars, Ardahan, Van'ın kuzey ve doğusu, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Erzurum'un kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.
BURSA , 08 Haziran 2019 Cumartesi, 08:52
Bursalılar dikkat! Yağışlı havalar tekrar kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Göller yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Sivas, Tokat, Kars, Ardahan, Van'ın kuzey ve doğusu, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Erzurum'un kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, zamanla Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra İzmir ve Denizli çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BURSA'DA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA HAVA YAĞIŞLI

Bursa'da hafta sonu hava bulutlu ve az bulutlu. Sıcaklıklar ise 16 ila 32 derece arasında değişecek. Yeni haftayla birlikte ise yağışlı havalar tekrar dönüyor. Hava sıcaklığında gözle görülür bir düşüş olmamasıyla beraber haftanın ilk 3 günü gökgürültülü sağanak yağışlı hava etkisini gösterecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR