Bursalılar merak ediyor! Yağışlı hava bugün de devam edecek mi?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, bugün Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Yapılan uyarıda, ani sel, su baskını, yıldırım gibi hadiselerden dolayı tedbirli ve dikkatli olunması gerektiği belirtildi. İşte ülke geneli ve Bursa için 12 Temmuz günlük hava durumu raporu...
BURSA , 12 Temmuz 2019 Cuma, 07:57
Bursalılar merak ediyor! Yağışlı hava bugün de devam edecek mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz ile Sakarya ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Genellikle batı ve güneybatı, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BURSA'DA YAĞIŞLI HAVA YERİNİ GÜNEŞE BIRAKIYOR

Bursa'da dün etkisini gösteren yağışlı hava bugün yerini güneşe bırakıyor. Gün içinde genellikle parçalı bulutlu hava hakim olacak. Hava sıcaklığı ise düşük seyretmeye devam ediyor. 17 derece ila 25 derece arasında değişecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR