Bursalılar yarın için dikkat! Hazırlıksız yakalanmayın...
Meteoloroji'den hava durumuna ilişkin son tahminler geldi. Yapılan değerlendirmelere göre; Karadeniz'in kıyı kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren yağış bekleniyor. Bursa'da ise gün boyu az bulutlu hava beklenirken, hava sıcaklığı 23 ila 32 derece arasında değişecek.
BURSA , 23 Temmuz 2019 Salı, 08:23
Bursalılar yarın için dikkat! Hazırlıksız yakalanmayın...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Ordu, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarlar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara'nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb. yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BURSALILAR YARINA DİKKAT!

Bursa'da bugün hava az bulutlu olsa da yarın tekrar yağışlı hava hakim olacak. Hava sıcaklığına da az da olsa etki göstermesi beklenen yağışlı hava perşembe günü yerini tekrar güneşe bırakacak.

İŞTE 5 GÜNLÜK TAHMİN RAPORU:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR