Bursaspor’a gençlik aşısı...
Teknik direktör Şenol Güneş, yerli ve genç ağırlıklı bir Bursaspor’u inşa ediyor. 28 ile 34 yaş arası futbolcular kadroda düşünülmüyor.
BURSASPOR , 16 Haziran 2014 Pazartesi, 09:00
Bursaspor’a gençlik aşısı...

Bursaspor’a gençlik aşısı yapılıyor. Yeşil Beyazlı takımdan giden ve gitmesi planlanan futbolcuların ardından Bursaspor’un yaş ortalaması da düşecek. Bu sezon tecrübeli teknik direktör Şenol Güneş’in yerli ve genç oyunculara şans tanıması beklenirken, yaptığı hamleler ve verdiği demeçler de bunu gösteriyor.

YAŞLILAR İSTENİLMİYOR

Kendilerine takım bulmaları istenilen futbolculardan Frey 34, Civelli 31, Taiwo 29, Pinto ve Kazım 28, sözleşmesi yenilenmeyen Basser ile geçen sezon kiralık olarak forma giyen Caja 30 ve takımdan ayrılan Sestak’ın 32 yaşında olduğu düşünülürse yeni sezonda Bursaspor, genç görüntüsüyle taraftarın karşısına çıkacak.

OZAN VE ENES GELİYOR

Ozan Tufan, ve Enes Ünal gibi genç futbolcuların A takımda sürekli forma şansı bulması beklenirken, Yeşil Beyazlı takımın kadrosuna kattığı iki isim olan Emre Taşdemir 19, Aydın Karabulut ise 26 yaşında. Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, gidecek yabancı futbolculara göre transfer politikasını belirleyeceği, yönetime de genç ve yerli ağırlıklı bir liste sunacağı öğrenildi.

Barış YALIM

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR