Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan önemli açıklamalar
Bursaspor Olağan Divan Kurulu’nda konuşan Başkan Ali Ay, “Söz veriyorum, bu stadın tribününe, locasına verilen her kuruşun hesabını tek tek vermeye hazırım” dedi. Ay, ayrıca Bursaspor Lisesi için de iznin çıktığı söyledi.
BURSASPOR , 02 Haziran 2016 Perşembe, 22:07
Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan önemli açıklamalar
Bursaspor Olağan Divan Kurulu Toplantısı gerçekleşti. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda başkan Ali Ay önemli açıklamalar yaptı.

Ay, “Biz her konuda hemen sonuç almayı seven insanlarız. Ama emek vermeyi sevmiyoruz. Mücadele etmeden, savaşmadan hiçbir şey kazanılmaz. Tüm enerjimizle yaşadığımız krizden çıkabilmek için her şartı zorluyoruz. Ancak destek konusunda 4,5 aydır tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Bugüne kadar 15 loca, 3 tane de kapı ismi satıldı. Bu kulübe destek olunmalı. Size söz veriyorum, bu stadın tribününe, locasına verdiğiniz her kuruşun hesabını vereceğim. Eğer bu kulübün tek bir parası futbolcunun, menajerinin cebine haksız yere girerse, herkese verdiği parayı iade ederim” ifadelerini kullandı.

AY, MÜJDEYİ VERDİ

“Artık Bursaspor’un imajını yenileme ve borç yükünden kurtulmak için seferberlik yapma zamanı” diyen Ali Ay şunları söyledi: “Üç cephede savaş veriyoruz. Birincisi Bursasporlunun başını öne eğdirmemek. Alacağımız futbolcu tekmeye kafa uzatamıyorsa, arkadaşının hatasını düzeltmek için koşmuyorsa, dini imanı para ise bu kapıdan içeri giremez. İkinci mücadelemiz ise şu, bu kulüp kimsenin babasının malı değil. Bize 3 kişinin yapacağı işi tek başına yapacak insanlar lazım.”

Başkan Al Ay, lise konusunda da müjdeyi vererek, “Biliyorsunuz lise için genel kurulda söz vermiştim. Bu akşam meclisten çıktı. Yüzde 99 olasılıkla lise içinde iznimizi almış bulunuyoruz. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ay sözlerini şu şekilde sürdürdü: ''Ben de gençleri oynatmaktan yanayım Transfer sezonuna başladık. Bursaspor bünyesinde 52 futbolcu var. Bunların oynayanlarını biliyorsunuz. Bir kısmı Yeşil Bursa’da, bir kısmı da yeni katılacak olan gençlerimiz. Ben gençleri oynatmaktan yanayım. Hocam ile zaten konuştum. Bursaspor eğer tekrar şampiyon olacaksa bunu altyapıdan arkadaşlar ile yapacak. Şampiyonluk yılında da 4-5 oyuncumuz altyapıdandı. En az 4-5 tane oyuncumuz bu sezon Bursaspor A takımında oynayacaktır.''Bursaspor Kulübü Divan Kurulu Üyeliği aralıksız şekilde 50 yılı aşan isimlere teşekkür plaketi takdim edildi. 53 yıldır üye olan Bursa Hakimiyet Gazetesi yazarı Mustafa Tunçakın da bu ödüle layık görüldü.


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR