Bursaspor başkanını seçiyor
Saat 15.00’te TOFAŞ Spor Salonu’nda başlayan Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu'nda Ali Ay Bursaspor'un yeni başkanı oldu
BURSASPOR , 19 Ocak 2016 Salı, 15:24
Bursaspor başkanını seçiyor
Açılan sandıklara göre toplam oy oranı:

Burhan VATAN: 819

Ali AY: 1691

Burhan ILGIN: 93

İşte sandık sandık sonuçlar...

1 NUMARALI SANDIK:


Burhan VATAN: 45

Ali AY: 41

Burhan ILGIN: 1

BOŞ: 1

GEÇERSİZ: 1

2 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 41

Ali AY: 57

Burhan ILGIN: 1

BOŞ: 1

3 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 64

Ali AY: 126

Burhan ILGIN: 9

4 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 59

Ali AY: 91

Burhan ILGIN: 6

BOŞ: 1

GEÇERSİZ: 1

5 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 58

Ali AY: 113

Burhan ILGIN: 3

6 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 42

Ali AY: 129

Burhan ILGIN: 8

BOŞ: 2

7 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 70

Ali AY: 99

Burhan ILGIN: 12

8 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 52

Ali AY: 141

Burhan ILGIN: 5

9 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 49

Ali AY: 157

Burhan ILGIN: 7

10 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 42

Ali AY: 125

Burhan ILGIN: 6

11 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 70

Ali AY: 122

Burhan ILGIN: 5

12 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 43

Ali AY: 146

Burhan ILGIN: 11

13 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 37

Ali AY: 136

Burhan ILGIN: 5

14 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 53

Ali AY: 121

Burhan ILGIN: 10

15 NUMARALI SANDIK:

Burhan VATAN: 92

Ali AY: 87

Burhan ILGIN: 4               

Olağanüstü genel kurulda Recep Bölükbaşı ve yönetimin ibra edilmemesinin ardından başkan adaylarından Recep Günay, Divan Başkanlık Kurulu İlhan Parseker’e yazılı başvuruda bulunarak adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Bunun gelişmenin ardında Burhan Ilgın, Burhan Vatan ve Ali Ay başkanlık için yarışıyor.

İşte başkan adaylarının konuşmalarından satırbaşları:

VATAN: HAMZAOĞLU İLE DEVAM

Genel Kurul'da ilk konuşmayı Burhan Vatan yaptı. Vatan, seçilmesinin ardından yapacakları ilk işlerinin tüzüğü değiştirmek olduğunu söyledi. Burhan Vatan, “Öncelikli hedeflerimizden biri kulübün üye sayısını arttırmak olacaktır. Hamza Hamzaoğlu ile uzun süre çalışmak istiyoruz. Yaptığımız görüşmelerde fikirlerimizin örtüştüğünü gördük. Alt yapıya önem vereceğiz. Centilmen takıma verilecek 750 bin dolarlık ödülü taraftarlara dağıtacağız. Taraftarlar isterlerse onlara lokal yapıp sembolik ücretlerle kiralayacağız. Bursaspor’da başarı çıtası şampiyonluktur” dedi. 

BATALLAYI BEN SATMADIM

Burhan Vatan, 3-4 önemli firma ile stat isim sponsorluğunu hakkında görüştüklerini söyledi. Büyükşehir belediyeye başkanının kulüpten elini çekmesi gerektiğini belirten Vatan, “Bende Timsah Atatürk Stadı olsun istiyorum. Gönlümden geçen o. Beni ne belediye ne başka bir şey etkilemez. Kimsenin önünde eğilmem. Büyükşehir Belediye başkanı kulüpten elini çekmelidir. Batalla’yı ben satmadım. Ali Ay’ın içinde bulunduğu yönetim sattı” diye konuşmasını noktaladı.

ALİ AY: CAMİADA GÜVEN KALMAMIŞ

İkinci konuşmayı başkan adayı Ali Ay, camiada kimsenin kimseye güveninin kalmadığını söyledi. Ay, “Taraftarın, hocasının, futbolcusunun güvendiği başkan olmak istiyoruz. Borcun 270 milyon olduğu ve 4 yıllık olduğu söyleniyor. 6. aya kadar ödenecek para 110 milyon TL. Arkadaşlar, niye para koyuyorsunuz. Bir kalemde 230 milyon koyar diyor. Niye koymadılar. Kapıyı açtınız gereken para 45 milyon TL. Biz her şeyi inceleyip aday oldum. Çünkü ben Bursasporluyum. Bursaspor’un bir daha bu hale düşmesini istemiyorum. 45 milyon bir bankadan kredi kullanıyor. Bunu da verdiniz etti 150 milyon. 10 milyon vergi ödenmemiş ettimi 160 milyon. Allah korusun bundan sonra Ankaragücü, Sakarya, Kocaeli olursanız. Benim 35 arabam var deniyor. Ben 270 milyon borca özülmedim. Loca, kolktuk gelirleri, isim hakkı, yüzde 12 para ve kdv vereceğim. İlk geldiğimde cayma bedeli olarak 5 milyona imza atmışlar. Bunu ödeyeceğim” dedi. 

ZOR GÜNLER GEÇİRDİK

Futbolcuların 4-5 aydır para almadıklarını belirten Ali Ay, "Sonra biz onlardan performans istiyoruz. 60 milyonla aldınız 270 milyon yaptınız. Bizim temel ilkemerimiz var. Şeffat ve açık olacağız. Yalan olur, dedikodu, iftira olur. Uluslararası denetim şirtekleri hesapyları denetleyecek. Kadromuzda 6 maliyeci, 1 kuruş bizim namusumuz, şerefimizdir. Kimsenin şüphesi olmasın yapılan harcamaları herkesle paylaşacağız. Göğsünde Bursaspor arması taşıyan tüm takımların hedefi şampiyonluktur" derken, teknik ekip konusunda ise şunları söyledi:

"HAMZAOĞLU İLE GÖRÜŞTÜK" 

“Hamzaoğlu ile 2 saat görüştük. Bu sezonki hedef Türkiye kupası alıp, ligde en iyi yerde olabilmek. Trabzon maçında gördük. Taraftarımız muhteşemdi. Taraftarsız Bursaspor olmaz. Başarı yakalanmaz. Bursa’ylı görmeden giden ne futsolcu, antrenörler gördük. Biz Bursaspor’u sevdirmeye geliyoruz. Arkadaşımız icazetten bahsetti. 5 yıl profesyonel yöneticilik yaptım. Şirketimin başınyadım. İsmim, saygınlığım var. Arkadaşımız Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden bahsetti. Size yemin ediyorum ben kimseden icazet almam. Bakanından, belediye başkanından icazet almadım. Tek icazet alacağım yer Bursaspor taraftarıdır. Orhangazi’den, Orhaneli’den, M.Kemalpaşa’dan, Ünitimsah’tan alırım. Teksas’tan alırım. Başka kimseden almam. Bunu da böyle bilesiniz. 

Ben blok oylardan anlamam. Ben Bursasporulların oyuna talibim. Stat muhteşem olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler. Önceliğimiz locaları satmak. Kim ne derse desin Burs aspor’un acil pharaya ihtiyacı var. Bugüne kadar 7 loca satıldı. Onlardan birisi de benim locam. Yönetim arkadaşım için de kazansam da kaybetsem de bir tane daha alacağım. Bursaspor bizim için hayatın anlamıdır. Benzin istasyonu projesinde bende vardım. Niye bu paraya aldınız diye olaylar çıktı. Hiçbir konuda yalan söylemeyeceğiz. Bugün değeri 35 milyon. En az 5 tane daha alıp çok kısa sürede Bursaspor’a kazandırmak istiyoruz.

Bu sandıktan kim çıkarsa çıksın onun yanında olalım. Bursaspor kulübünü menajerlerin elinde oyuncak olmaktan kurtaracağız. Transfer dönemini namuslu insanlarla açık olarak yürüteceğiz. Alt yapıdan gelenler ben gideceğim deyip elini kolunu sallayıp gidemeyeceklerdir. Gidecek olurlarsa o lisansları yakarız. Bursaspor için kavganın da kralını yaparım. Bana güvendiğiniz için buradayım. İstanbul boğazına yeşil beyazlı bayrağı asmak için buradayım.”

BURHAN ILGIN: BİZ HEPSİNDEN FARKLIYIZ

Üçüncü başkan adayı Burhan Ilgın, Bursaspor’da futbola başladığını ve birçok amatör kulüpte ağabeylik yaptığını söyledi. Ilgın, “Biz hepsinden farklı olduğumuz için aday olduk. Mevcut düzenden memnun olmadığımız için aday olduk. Biz Bursaspor’un alt yapısından gelenlere sahip çıkmak istiyoruz. Biz yabancılaşan bir Bursaspor düşünmüyoruz. Yönetim olarak Bursaspor Koleji ve borçsuz bir Bursaspor yaratmak istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi.

GELİŞMELERİ AKTARACAĞIZ...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR