Bursaspor'da Ali Ay'dan flaş Volkan Şen açıklaması
Başkan Ali Ay halen boşta olan Volkan Şen'de bıçak sırtı bir durumun söz konusu olduğunu açıkladı. Ali Ay, sağbek transferinden vazgeçtiklerini, tek hedeflerinin bir forvet oyuncusu olduğunu söyledi.
BURSASPOR , 07 Eylül 2017 Perşembe, 09:30
Bursaspor'da Ali Ay'dan flaş Volkan Şen açıklaması

Süha GÜRSOY'un haberi...

Bursaspor Başkanı Ali Ay transfer döneminin bitmesine 48 saat kala Bursa Hakimiyet'e konuştu

VOLKAN BIÇAK SIRTI

Bursaspor Başkanı Ali Ay transfer döneminin bitmesine sayılı saatler kala Bursa Hakimiyet'e konuştu. Uzun süredir gündemde olan konulara açıklık getiren Ali Ay, öncelikli olarak kamuoyunun merak ettiği Volkan Şen'in durumuna değindi. Ali Ay, "Volkan Şen konusunda kararsızım. Bu konuda hocayla da görüşeceğim. Bıçak sırtı bir konu Volkan'ın durumu. O bölge için elimizde Ekoko ve Delarge da var. Henüz karar vermedim. Düşünme aşamasındayım" dedi.

900 BİN EURO LAZIM

Forvet konusuna da değinen Ali Ay, "Arkadaşlarımız çalışma yapıyorlar. Yurtdışından ismi kamuoyuna yansımayan, gelmeyen bir oyuncuyla temas halindeyiz. Bunun için 900 bin Euro'ya ihtiyacımız var. Bu transferi bitirmeye çalışıyoruz. Bize fayda sağlayacak, parası ucuz olacak bir oyuncu ile görüşüyoruz. Vura için kulübü 2 milyon Euro istedi. Biz o parayı veremeyeceğimizi söyledik. Son dakikaya kadar bekleyip forvet transferini bitirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Özhan için karar vereceğiz

Bir süredir kulübe gelmeyen scout departmanın sorumlusu Özhan Pulat'la ilgili de görüşlerini aktaran Ali Ay, "Özhan kulüpten ayrılmadı. Ama kulübe de gelmiyor. Gelecek, konuşacağız ve kendisi hakkında bir karar vereceğiz" sözleriyle kamuoyunun merak ettiği konuya yakın bir tarihte açıklık getireceklerini kaydetti.

Faty'de pürüz çıktı

Gençlerbirliği ile temasta olan Ricardo Faty konusuna da değinen Ali Ay, "Faty de hocamızın kadroda düşünmediği oyun-culardan. Gençlerbirliği ile görüşüyor. Ama menajeri pürüz çıkardı. Bir şekilde bu işin biteceğine inanıyorum" dedi.

Sercan süre istedi

Takımdan gönderilecek oyunculardan Sercan Yıldırım hakkında da konuşan Bursaspor Başkanı Ali Ay, "Biz Sercan'a durumu anlattık. Hocanın kendisini düşünmediğini söyledik. Hatta bu görüşme bir ay önce oldu. Ama Sercan düşünmek için süre istedi. Bu saatten sonra kulüp bulma şansı ne kadar bilmiyorum. Sözleşmesi devam ettiğinden, hoca da kadroda düşünmediğinden sıkıntılı bir durum ortaya çıkabilir" dedi.

Rodallega konusu çarptırıldı

Trabzonsporlu Hugo Rodallega konusuna da değinen Ali Ay, "Bu konu buralara nasıl geldi bilmiyorum. Ben daha önce Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'yla görüşmüştüm. O zaman Rodallega'yı sordum. Satmayacaklarını söylediler. Bizim için o transfer o dakika bitti. Ama Trabzonspor Rodallega'yı bize değil başka bir kulübe satar onu bilemem" diye konuştu.

Le Guen sağbek istemiyor

Teknik direktör Paul Le Guen'in sağbek transferinden vazgeçtiğini belirten Ali Ay, "Hocamıza birçok alternatif sunduk. O isimleri kabul etmedi. Şimdi kadronun şişkin olmasından dolayı sağbeki kendi içimizden çözmeye karar verdiğini söyledi. Bu nedenle sağbek transferinden vazgeçtik" şeklinde görüş belirtti.

Furkan kendini ispatlayacakmış

Geçen yıldan bu yana sadece 29 dakika hazırlık maçında sahada kalan ve sakatlığı nedeniyle resmi maçta oynamayan Furkan Özçal'la da görüştüklerini ifade eden Ali Ay, "Furkan takımdan ayrılmak istemediğini söyledi. Biz de kendisine hocanın kendisini düşünmediğini ilettik. 'Kendine kulüp bul' dedik. Bize ısrarla takımda kalmak istediğini ve kendisini ispatlamaya çalışacağını söylüyor. Ama hoca antrenmana almazsa nasıl ispatlayacak onu bilemiyorum" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR