Bursaspor'da flaş gelişme! Ve fabrikalar satıldı...
Maddi krizdeki Bursaspor Yönetimi, Minareli Çavuş’ta bulunan fabrikaları 16 milyon TL karşılığında elden çıkardı. Elde edilen gelirle bankaların ipotekleri kaldırıldı, benzinlik nedeniyle alınan çekin geri ödemesi için finansman sağlandı.
BURSASPOR , 20 Mart 2015 Cuma, 11:36
Bursaspor'da flaş gelişme! Ve fabrikalar satıldı...
KALICI GELİR ELDEN ÇIKTI

Bursaspor’un Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikalarının satışı için tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir grupla anlaşma sağlandı. Maddi krizdeki yönetim kulübün kalıcı gelirlerinden biri olan fabrikaları nakit akışı sağlamak amacıyla elden çıkardı. Bursaspor’un en önemli gelir kalemleri arasında yer alan ve benzinlik öncesi tapusu elinde bulunan tek arazisi olan fabrikaların satışının 16 milyon TL’ye gerçekleştiği bildirildi. 

FABRİKALARI BOŞALTIN

Fabrikaları alan firmanın sahibinin geçtiğimiz günlerde kiracılara, ‘Burayı Bursaspor’dan satın aldık. En kısa zamanda
çıkmak için hazırlığınızı yapın’ söyleminde bulunduğu, kiracıların ise bu beklenmedik gelişmeye tepki gösterdiği belirtildi. Yönetim satıştan elde ettiği gelirle bankaların koyduğu ipoteği kaldırırken, satışı gerçekleşmeyen benzinlik arazisinden elde edilen ve vadesi geçen 6 milyon liralık çekin geri ödenmesi için finansman sağlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR