Bursaspor'da mali kongre günü
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek Olağan İdari ve Mali Genel Kurul'da yapılacak ikinci oturumda çoğunluk aranmayacak. Yaklaşık 460 milyon TL'lik borcu bulunan kulübün tüm finansal durumu üyelerin bilgisine sunulacak.
BURSASPOR , 23 Mart 2019 Cumartesi, 08:01
Bursaspor'da mali kongre günü

SAAT 13.00'TE BAŞLAYACAK

Bursaspor'da olağan İdari ve Mali Genel Kurul'da ikinci oturum bugün yapılacak. Büyükşehir Belediye Stadı'nda ilki 23 Şubat'ta toplanan ancak çoğunluğun sağlanamadığı genel kurulda bugün yapılacak ikinci oturumda çoğunluk aranmayacak. Saat 13.00'te başlayacak Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu'nda yapılacak. Genel Kurul'da Ali Ay yönetimi kulübün finansal açıdan son durumunu üyelerin bilgisine sunacak.

RAKAMLAR AÇIKLANACAK

Son dönemde yaşadığı ekonomik krizle gündeme gelen Yeşil Beyazlı kulübün yaklaşık 460 milyon TL borcu olduğu biliniyor. Bu borçların büyük bir bölümü başkan Ali Ay'a ait olmak üzere 110 milyon TL'lik kısmının yönetici alacağının oluşturduğu, 100 milyon TL'lik kısmının bankalara, 160 milyon TL'lik kısmının da diğer borçlara ait olduğu belirtiliyor. Kulübün kısa vadede ödenmesi gereken borçlarının toplamının da yaklaşık 90 milyon TL düzeyinde olduğu ifade ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR