Bursaspor Emmanuel Badu'nun peşinde!
Emmanuel Badu transferini bitirmek isteyen Yeşil Beyazlılar, pazarlık masasına oturdu. Yönetici Hasan Parlakay ve menajer Hüseyin Gedik dün İtalya'ya giderken, satın alma opsiyonlu bir yıllık kiralık teklifi üzerinde duruluyor.
BURSASPOR , 20 Temmuz 2017 Perşembe, 16:50
Bursaspor Emmanuel Badu'nun peşinde!

Bursaspor'un Avusturya kampında dün sürpriz gelişmeler birbirini izledi. Yeşil Beyazlı takımla birlikte kampta bulunan yönetici Hasan Parlakay ve menajer Hüseyin Gedik gelen haber üzerine apar topar kamptan ayrıldı. Parlakay ve Gedik ikilisi Avusturya'dan İtalya'nın yolunu tutarken, Udinese Kulübü yetkilileriyle teknik direktör Paul Le Guen'in isteği üzerine Emmanuel Badu için pazarlık masasına oturdu. Gelişmelerin an be an Başkan Ali Ay'a aktarıldığı öğrenilirken transfer zirvesinde İtalyan kulübünün yüksek bonservis istemesi nedeniyle kiralama formülü üzerine yoğunlaşıldığı bildirildi.

KİRALAMAYI AMAÇLIYOR

Udinesse Kulübü'nün Bursaspor'dan 5 milyon Euro bonservis parası istediği belirtildi. Bursaspor 26 yaşındaki merkez orta saha Badu'yu satın alma opsiyonlu bir yıllık kiralamayı planlıyor. Hem İtalyan kulübüne hem de Ganalı oyuncunun menajerine resmi teklif yapılırken, Yeşil Beyazlılar beklemeye geçti. Öte yandan Real Betisli Janko Martin için de kulübü bonservis bedelini 1,5 milyon Euro'ya çıkardı. Le Guen'in 'Mutlaka alın' dediği Martin'in de yıllık 900 bin Euro talep ettiği bildirildi. Fransız oyuncudan haber bekleyen Bursaspor her iki transferi de kamp bitmeden sonuçlandırmayı amaçlıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR