Bursaspor kongresinde yaşananlar...
Bursaspor'da dün yapılan 54'üncü genel kurula tek başkan adayı olarak katılan Mesut Mestan, Yeşil Beyazlı kulübün 28'inci başkanı oldu. Mestan daha önce dört kez adaylık girişiminde bulunmuştu.
BURSASPOR , 24 Haziran 2019 Pazartesi, 11:36
Bursaspor kongresinde yaşananlar...

HABER | Tolga ÖZTAŞ

Bursaspor'un 54'üncü genel kurulu dün yapıldı. Olağanüstü kongreye kayıtlı 5135 üyeden toplam 1079'u katıldı. Mesut Mestan'ın tek başkan adayı olarak gittiği genel kurulda tüm oylamalar açık yapıldı. Genel kurul divanı oyçokluğu Emre Akçil, Cem Baştar, Mustafa Ersel Oytun, Le-vent Kayahan'dan oluştu. Ali Ay yönetimi genel kurula katılım göstermediği için Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Mali Denetim Kurulu geçici divan kurulu tarafından okundu. Yapılan açık oylamada tek başkan adayı Mesut Mestan, oyçokluğu ile Yeşil Beyazlı kulübün 28'inci başkanı oldu.

TOPLAM BORÇ 437 MİLYON TL

Kürsüye çıkan Mesut Mestan, üyelere yaptığı kısa konuşmada, Bu sıcak havada, pazar günü gelip Bursaspor'a sahip çıktığınız için, bu önemli ve zor görevi bize verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hepiniz sağ olun var olun" dedi. Olağanüstü genel kurulda Bursaspor'un borç durumu da üyelerin bilgisine sunuldu. Buna göre, kulübün 31 Mart 2019 tarihi itibariyle toplam borcu 437 milyon 909 bin lira olarak açıklandı. Kongrede söz alan üyeler Ali Ay yönetimini topa tutarken, eski yöneticilerden Öztürk Yazıcı kurtuluş için kulübün şirketleşmesinin şart olduğunu dile getirdi.

Bursaspor'un olağanüstü genel kurulunda zaman zaman tansiyon yükseldi. Eleştiri oklarının hedefinde ibra edilmeyen, disiplin kuruluna sevk edilen eski başkan Ali Ay ve Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç vardı.

SEZER SEZGİN AYAKTA ALKIŞLANDI

Bursaspor'un olağan genel kuruluna Ali Ay yönetiminden sadece Basketbol Takımı ile şampiyonluğa ulaşan Sezer Sezgin katıldı. Sezgin'e genel kurul katılan üyelerin büyük bölümü ayakta alkışlarla destek verdi. Sezer Sezgin de kendisine gösterilen bu ilgi karşısında ayağa kalkarak üyeleri selamladı ve teşekkür etti.

DENETLEMEDE GÜLLÜLÜ DÖNEMİ

Mesut Mestan'ın listesinde denetim kurulu yer almadı. O nedenle geçen dö-nemdeki gibi yeniden Bağımsız Denet-leme Kurulu seçildi. Kurula Tayfur Serdar Güllülü başkanlık yaptı. Bu arada Bağımsız Denetleme Kurulu yeni başkanı Güllülü eski başkan Yalçın Cambaz'a hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

DİVAN KURULU'NA 'İSTİFA' ÇAĞRISI

Bursaspor'un olağanüstü genel kurulunda tansiyonun yükseldiği en kritik dakikalar genel kurul üyelerinin yaptıkları konuşma sırasında yaşandı. Ali Ay ve ekibine yönelik tepkinin bir benzerinden İdris Sevinç başkanlığındaki Divan Başkanlık Kurulu da nasibini aldı. Konuşmacıların büyük bir bölümü İdris Sevinç'i ağır dille eleştirirken, istifa çağrısında bulundu. İdris Sevinç istifa çağrısına herhangi bir tepki vermedi.

BAKKAL'DAN İCRA DAVASI BAŞVURUSU

Bursaspor'la 7 maçlık anlaşma sağlayan ve takımın düştüğü dönemde teknik direktör olarak görev yapan Mesut Bakkal'ın 750 bin TL'lik alacağı için Yeşil Beyazlı kulübe dava açtığı açıklandı. Bakkal ile birlikte eski futbolculardan Furkan Soyalp ve Sercan Yıldırım'ın da Yeşil Beyazlı kulübe icra davası açtıkları bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR