Bursaspor taraftarı 'vatan haini' diye bağırmıştı...Fenerbahçe'den flaş çıkış
Fenerbahçe Kulübü, Bursaspor maçında Volkan Demirel'e yapılan 'vatan haini' tezahüratları için TFF'ye, "Herhangi bir yaptırımda bulunacak mısınız?" diye sordu. Sarı lacivertliler ayrıca, Bursa maçında iki ataklarının yanlış kararla 'ofsayt' diye kesildiğini kabul eden, ancak 'hakem başarılıydı' diyen MHK Başkanı Zekeriya Alp'i de eleştirdi.
SPOR , 25 Kasım 2014 Salı, 16:49
Bursaspor taraftarı 'vatan haini' diye bağırmıştı...Fenerbahçe'den flaş çıkış
Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp'i hedef alan sert bir açıklama yaptı. Açıklamada, Bursaspormaçında ev sahibi takım taraftarlarının Volkan Demirel'e yönelik 'vatan haini' tezahüratları için herhangi bir yaptırımda bulunup bulunmayacağı soruldu. Ayrıca, Bursaspor-Fenerbahçe maçında sarı lacivertli takımın 2 atağının yanlış kararla 'ofsayt' diye kesildiğini kabul eden Alp de eleştirildi.

Fenerbahçe Kulübü'nün açıklaması şöyle:

"TFF'Yİ TAKİPTEYİZ"

"2014-2015 spor toto süper lig Süleyman Seba Sezonu'nun 10. Haftası'nda, 24 Kasım 2014 Pazartesi günü deplasmanda oynadığımız Bursaspor karşılaşması öncesi ve maç sırasında, milli takımın kalecisi ve kaptanımız Volkan Demirel'e karşı topluca yapılan ve dakikalarca süren, oyuncumuzu en çirkin şekilde nitelendiren ve "Vatan Haini" gibi göz ardı edilemez tezahüratlarla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarının ne gibi bir yaptırım uygulayacağını ve bunu ne zaman hayata geçireceğini merakla beklemekteyiz.

Ayrıca, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'in, bugün öğlen saatlerinde düzenlediği bir basın toplantısında, 1-1'lik skorla sonuçlanan Bursaspor karşılaşmasında 2 ofsayt kararının yanlış verildiğine dair ifadeleri ve hemen akabinde maçın hakeminin başarılı bir maç yönettiğine yönelik söylediği sözler tarafımızdan dikkatle takip edilmiştir.

"OFSAYT DİYE KESİLEN 2 POZİSYON, BARİZ GOL ŞANSI İÇERİYOR"

Fenerbahçe'nin ofsayt gerekçesiyle durdurulan ve Zekeriya Alp'in de hemfikir olduğu 2 pozisyon, bariz gol şansı içermektedir. Zekeriya Alp'in, devam ettirilmesi durumunda maçın skoruna etki edebilecek bu 2 pozisyonu ofsayt gerekçesiyle durduran hakem heyetinin hangi duygu ve düşüncelerle iyi bir maç yönettiğini düşünmesi, tarafımızın merak konusudur.

Fenerbahçe'nin 3 puanına mal olan bu hakem hatalarıyla ilgili olarak TFF ve MHK'nin alacağı pozisyonun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR