Bursaspor'un spor lisesinde geri sayım
Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Spor Toto Teşkilatı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri spor lisesi projesiyle ilgili dün Vakıfköy Tesisleri'nde incelemede bulunurken projenin 10 gün içinde resmiyet kazanacağı belirtildi.
BURSASPOR , 15 Mayıs 2018 Salı, 07:50
Bursaspor'un spor lisesinde geri sayım

HABER I Tolga ÖZTAŞ I

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Bursaspor'un Vakıfköy'de inşa etmeyi planladığı spor lisesi için somut adımlar atılmaya başlandı. Dün Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Spor Toto Teşkilatı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri birlikte spor lisesi projesiyle alakalı dün Vakıfköy'de incelemeler gerçekleştirdi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bur- saspor Başkanı Ali Ay, bu projeyle alakalı en büyük teşekkürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ettiğini söyledi. Başkan Ay, "En önemli teşekkürü Cumhurbaşkanımıza etmek lazım. En sonunda hayallerimiz gerçekleşti. Okulun yanına da konaklama tesis yapılacak. Tüm masraflar onlara ait olacak" dedi

"ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM"

Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise geleceğin futbolcularını yetiştirmek adına spor lisesi projesinin çok önemli bir yatırım olduğunu söyledi. Şahin, "Bursaspor'da geleceğin futbolcularını yetiştirme çabalarını, güzel bir çalışmayla, eyleme dönüştürüyoruz. Eğitimli ve nitelikli genç futbolcuları daha yukarıya taşıyacak Bursaspor Lisesi'nin pro-tokolünün imzalanmasıyla ilgili çalışmalar başlattık. Artık bu projeyi kamuoyuna açmak üzereyiz. Çok yakın zamanda da protokolü imzalama aşamasına getireceğiz. Teknik çalışmalar var. Milli Eğitim ve Spor Bakanlığı tarafından Yıldırım Belediyesi'nin destekleri ile bir hafta 10 gün içinde gerekli resmiyet nihayete erecek. Bu, Bursaspor yönetiminin başarısıdır" diye konuştu.

Edebali: Hayal gerçek oluyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yaptığı açıklamada, "Bu iş önce hayalle başladı. Şimdi gerçeğe dönüşüyor. Sportif başarılar çok önemli. O büyük sahaların arkasındaki başarıyı Spor Lisesi ile taçlandırdığımızda, Bursaspor'un, diğer kulüpler nezdinde ayrı bir yeri olacak. Gençlerimizi spora bilimsel olarak da hazırlamak önemli olacak. Bursaspor, geçmişte olduğu gibi spor fabrikası olmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR