Bursaspor ve G.Antepspor kulüplerinden açıklama
Gaziantepspor Resmi İnternet Sitesi’nde yayınlanan ve Bursaspor Kulübü'nü hedef alan açıklama nedeniyle, yeşil beyazlı yönetim internet sitesinden bir açıklama geçti.
BURSASPOR , 31 Ocak 2013 Perşembe, 14:28
Bursaspor ve G.Antepspor kulüplerinden açıklama

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:


"Gaziantepspor Kulübü’nün iddia ettiği gibi, Bursaspor Kulübü olarak, Sayın Ertuğrul Sağlam’ın istifasından sonra Sayın Hikmet Karaman’la kesinlikle bir transfer görüşmesi yapılmamış ve bundan önce olduğu gibi bugün ve gelecekte de Büyük Bursaspor Kulübü etik değerleri daima gözeterek hareket etmiş ve edecektir.

Özellikle son dönemde,  kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz oyuncularımız Muhammed Demir ve Bekir Ozan’ın akıllarının çelinerek Gaziantepspor’a transferlerinin gerçekleştirilmiş olmasını ve bizim anlaştığımız Ankaragücü futbolcusu Turgut Doğan Şahin’i kaçırdıklarını hatırlarsak, bize bu konuda ahlak dersi vermeye kalkışanların, aslında kendilerinin davranışlarının etik olup olmadığı konusunu yeniden gözden geçirmeleri gerekmektedir.

Dolayısıyla iddia edildiği gibi görevi başındaki bir teknik direktöre teklif götürmemiz asla söz konusu değildir.

Gaziantepspor Kulübü’nün, bizimle temasa geçmeden ve bu bilginin doğruluğunu araştırmadan, başta kendi camiasını ve bütün spor kamuoyunu yanlış bilgilendirmiş olmasını şiddetle kınıyoruz.  

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu"

 

 

Gaziantepspor'un internet sitesinden yapılan açıklama da ise şu ifadeler yer alıyordu:

 

 Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın istifasının ardından Bursaspor Kulübü yöneticileri tarafından görevi başında olan Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’a transfer teklifi yapıldığı tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir.

 Büyük kurum olmak yasalara sporun etik değerlerine saygı duymakla bütünleşen bir kavramdır. Bursaspor gibi şampiyonluk yaşamış büyük bir camiayı yönetenler, sporun etik değerlerini anlayamadıkları gibi, bu camia’nın büyüklüğünün de farkında değillerdir. Görevi başında olan Teknik Direktör’e teklifte bulunmak etik olmadığı kadar, FIFA, UEFA ve Futbol Federasyonu yöneltmeliklerine bakıldığı zaman yasal bir suçtur.

 Gaziantepspor Kulübü olarak, Teknik Direktörümüze yapılan bu saygısızca girişimi seviyesiz bulduğumuzu ve Bursaspor Kulübü yöneticileri tarafından etik olmayan ve ahlak dışı yapılan bu girişimi kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Gaziantepspor Kulübü

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR