BUSKİ'den İnegöl'e dev yatırım
Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, bütünşehir yasasıyla görev ve sorumluluk alanına giren 10 ilçede altyapı seferberliği başlattı. BUSKİ genel müdürlüğü bu kapsamda, İnegöl’e toplam 60 milyon 443 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdi.
BURSA , 26 Ekim 2016 Çarşamba, 10:50
BUSKİ'den İnegöl'e dev yatırım
İlçeler bazındaki plan, proje ve yatırım stratejilerini, “sağlıklı ve kesintisiz altyapı” hizmeti anlayışı doğrultusunda belirlediklerini kaydeden Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, diğer ilçelerde olduğu gibi İnegöl’de de yatırım atağına geçtiklerini vurguladı.

Bu kapsamda, İnegöl’e toplam 60 milyon 443 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Çetinavcı, “Büyükşehir Belediyemizin vizyonuyla çalışmalarımıza yön verdik. Bütünşehir Yasası’yla sorumluluk alanımıza giren ilçelerde altyapı seferberliği başlattık. Hedefimiz, ilçelerimizi, sağlıklı ve kesintisiz altyapı ağına kavuşturabilmek. Bu doğrultuda bütün imkanlarımızı seferber ettik” dedi.

İnegöl’ün Akıncılar, Lütfiye, Yeniyörük, Aşağıballık, Sarıpınar, Kulaca, Dipsizgöl, Konurlar, Hamamlı, Sungurpaşa, Kozluca, Boğazköy, Çamköy, Halhalca ve Kurşunlu mahallelerine 112 kilometrelik içme suyu şebeke hattı inşa ettiklerini belirten Çetinavcı, bununla birlikte 19 mahalleye daha 61 kilometrelik içme suyu şebeke hattı yapılmasını öngördüklerini dile getirdi.
Aşağıballık, Hamamlı, Konurlar, Dipsizgöl, Kozluca, Maden, Alibeyköy, Süleköy, Çavuşköy, Şehitler, Mezit, Özlüce, Sungurpaşa, Karagölet, Sülüklügöl, Karahasanlar, Turgutalp, Hacıkara, Halhalca mahallelerinde 47 kilometrelik kanalizasyon hattının devreye alındığını ifade eden Çetinavcı, İnegöl’ün 9 mahallesinde daha 20 kilometrelik kanalizasyon hattı yapımının planlandığını vurguladı.

Hocaköy, Sarıpınar, Akıncılar, Yukarıballık, Yeniyörük, Kulaca, Kocakonak, Çaylıca ve Güneykestane mahallelerinde 32 kilometrelik içme suyu isale hattını tamamladıklarını belirten Çetinavcı, 16 mahallede daha 140 kilometreden oluşan içme suyu isale hattının devam ettiğine işaret etti.

İnegöl’de 6’sı tamamlanmış 27 adetten oluşan içme suyu deposu yatırımı ile yaklaşık 8.5 kilometrelik tarımsal sulama isale hattını da tamamladıklarını ifade eden Çetinavcı, 2’si proje, 3’ü de ihale aşamasında olmak üzere toplam 5 adetten oluşan sulama göleti ve sulama havuzu projesi bulunduğunu da sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR