Büyük acı! Geriye kalan kıyafetlerine sarılıp feryat ettiler
Gaziantep'e hayvan otlatmak için gittikleri meradaki su kuyusunda cenazeleri bulunan iki çocuğun otopsisi tamamlanarak cenazeleri ailelerine teslim edildi. Büyük acı yaşayan anneler, yavrularından geriye kalan kıyafetlerine sarılarak feryat etti.
GÜNDEM , 27 Nisan 2018 Cuma, 13:31
Büyük acı! Geriye kalan kıyafetlerine sarılıp feryat ettiler

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Dostallı Mahallesi'nde yaşayan Yusuf Kaya ve Berat Taş isimli iki arkadaş okuldan çıktıktan sonra kendilerine ait büyükbaş hayvanları otlatmak için meraya götürdü. Akşam saatlerinde hayvanların köye dönmesine rağmen çocukların eve gelmemesi üzerine arama yapan aileler jandarmaya haber verdi. İki çocuğun cansız bedeni su kuyusunda bulundu.

AYAKKABI İLE ARACA VURDU

Cenazeler otopsinin tamamlanmasının ardından Dostallı Mahallesi'nde defnedilmek üzere ailelerine teslim edildi. Adlı Tıp Kurumunun önünde bekleyen çocukların aileleri ise büyük acı yaşadı. Sinir krizleri ve baygınlık geçiren aile üyeleri, yakınları tarafından güçlükle zapt edildi. Çoban arkadaşların büyük acı yaşayan yakınlarından biri ise eline aldığı ayakkabı ile Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen aracın kaportası ve camına vurdu.

ANNELER YAVRULARINDAN GERİYE KALAN KIYAFETLERİ KOKLADI

Berat Taş'ın annesi Şengül ile Yusuf'un annesi Nurgül Kaya da sinir krizleri geçirdi. Çocuklarına ait pantolon ve terlikleri görevlilerden alan anneler, kıyafetlere sarılarak feryat etti. Yavrularından geriye kalan pantolon ve terliği bir an bile bırakmayan acılı anneler, zaman zaman eşyalarına sarılıp kokladı.

Tek kız kardeşi bulunan Berat Taş ve iki kız kardeşi olan Yusuf Kaya'nın cenazeleri defnedilmek üzere Dostallı Mahallesi'ne götürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR