Büyükanne projesinde başvurular başladı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ortaklığında düzenlenen büyükanne projesi başvuruları Bursa'nın Yenişehir ilçesinde başladı.
BURSA , 14 Şubat 2017 Salı, 10:05
Büyükanne projesinde başvurular başladı

'Büyükanne Projesi'nde Bursa pilot bölgeler arasında yer alırken projeye başvurular Yenişehir'de başladı. Proje hakkında bilgi veren İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, Büyükanne Projesi kapsamında, annenin fiilen çalışıyor olması kaydıyla, 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere 12 ay süreyle 425 lira karşılıksız maddi destek verileceğini söyledi.

Proje başvurularının 9 Şubatta başladığını aktaran İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, "Proje başvuruları 28 Şubat'a kadar İş-Kur İnegöl Şube Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumlarına (SGK) yapılacak. Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Proje kapsamında başvurular elektronik ortamda https://buyukanne.csgb.gov.tr internet adresinden anında yapılabilecek. Elektronik ortamda yapılan başvurularda herhangi bir belge teslimine gerek bulunmamaktadır. Elektronik ortamda başvuru yapılamaması halinde, başvuru formu 3 yaşını doldurmamış çocuğu olan anne tarafından eksiksiz olarak doldurulup, imzalanarak, İş-Kur Şube Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu Şubelerine teslim edilmelidir" dedi. Başvuruyu İŞKUR veya SGK merkezlerine yapan kişiler, anne, baba, çocuk ve büyükannenin nüfus cüzdanı fotokopileri başvuru formuna eklemek zorundalar" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR