Büyükşehir'den 'dev' destek
‘Güçlü Bursa, güçlü Türkiye’ hedefiyle eğitime olan her türlü desteği sürdüreceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Gençleri bu zorlu ve hassas yolculukta asla yalnız bırakmayacağız” dedi.
BURSA'DA SPOR , 26 Kasım 2016 Cumartesi, 05:19
Büyükşehir'den 'dev' destek
Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Bursa’daki 500 okula spor malzemesi yardımında bulundu. Büyükşehir Belediyespor’a bağlı Fethiye Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle spor malzemelerini okul öğretmenlerine teslim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Güçlü Bursa Güçlü Türkiye’ hedefiyle eğitime olan her türlü desteği sürdüreceklerini, gençleri bu zorlu ve hassas yolculukta asla yalnız bırakmayacaklarını söyledi. 

240 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞILACAK

Öğretmenlerin nesillerin yetişmesinde büyük etken sahibi olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Bu yıl da inşallah İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte 240 bin gencimizi yine sporla buluşturacağız. Bununla ilgili tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Bu nedenle burada 500 okula toptan malzeme desteği veriliyor. Üçüncü kez rol alan Spor TIR’ımız, bu hedef doğrultusunda 17 ilçenin tamamında gençleri spora teşvik edecek. Spor TIR’ıyla birlikte 240 bin öğrenciye ulaşma hedefi inşallah biraz daha artacak” dedi.



24 Kasım  Öğretmenler Günü nedeniyle gerçekleştirilen törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Milli Eğitim İl Müdürü Veli Sarıkaya da katıldı. Başkan Altepe, 500 okula spor yardımını içeren hediye çekini öğretmenler adına temsili olarak Sarıkaya’ya teslim etti. 
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR