Büyükşehir'den İnegöl'e "Sosyal Bilimler Lisesi"
Bursa'da, eğitim kalitesinin artması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim kurumlarına sağlanan destek, kentin tüm ilçelerinde devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hayırsever iş adamı Veysel Bakgör tarafından İnegöl'de inşa edilen "Sosyal Bilimler Lisesi"nin gelecek eğitim öğretim yılına yetişeceğini söyledi.
BURSA , 28 Mart 2017 Salı, 19:48
Büyükşehir'den İnegöl'e "Sosyal Bilimler Lisesi"

Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa'nın eğitimde de öncü olması hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl'de inşaatı devam eden Sosyal Bilimler Lisesi'nde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi'nin eğitime değer verdiğini anlatan Başkan Altepe, "Geleceğimize büyük önem veriyoruz. Özellikle gençlerimizin geleceği için eğitim kurumlarımız ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile önemli projelere imza atıyoruz" dedi.

Başkan Altepe, yıpranan okulların yenilenip modern hale getirildiğini söyleyerek, "Şehir merkezinin yanı sıra ilçelerdeki okulları da yeniliyoruz. İnegöl Orta Okulu binası yıpranmış, yıkılmış ve yenilenmesi gerekiyordu. Binayı tamamen yıktık ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yeniliyoruz. Proje tamamlandı ve hayırsever işadamı Veysel Bakgör'ün gerçekleştirdiği inşaatla şu anda çalışmalar hızla devam ediyor" diye konuştu.

Binanın 5 kattan oluştuğunu ve kaba inşaatının da tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Başkan Altepe, "Hedefimiz, binayı bu yaz tamamlayıp, gelecek eğitim öğretim sezonuna yetiştirmektir. Okul, artık yeni yüzüyle, 'Sosyal Bilimler Lisesi' olarak hizmet verecek. İnegöl'e yakışacak kaliteli bir bina olacak ve ilçeye değer katacak" şeklinde konuştu.

Başkan Altepe'ye ilçeye hizmetlerinden dolayı teşekkür eden İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, "Sosyal Bilimler Lisesi, bu şehrin eğitim kalitesini yükseltecek önemli kurumlardan biri olacak. Burada İnegöl Ortaokulu ve Lisesi vardı. Yer olarak iyi konumda olmasına rağmen 40 yılı aşkın geçmişi olan bina işlevini yitirmişti. Burada yapılan yeni bina eğitimin kalitesini de artıracaktır" ifadesini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR