Büyükşehir ile engeller kalkıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje ile kent merkezinde ve ilçelerde yaşayan engelli vatandaşlar, ziyaret edilerek sıkıntıları dinleniyor.
BURSA , 16 Şubat 2017 Perşembe, 19:49
Büyükşehir ile engeller kalkıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje ile engelli vatandaşların sıkıntıları çözüme kavuşuyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Engelliler Birimi, Bursa merkez ve ilçelerde yaşayan engelli bireyleri evlerinde ziyaret ederek istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çözüm üretiyorlar.

Engelliler birimi yetkilileri, engelli dernekleriyle bir araya gelerek her ay yaptıkları toplantılarıyla ve ortak çalışmalarıyla Bursa'da yaşayan engellilerin daha rahat yaşaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Yetkililer, her hafta ilçelere giderek burada yaşayan engelli vatandaşları ve ailelerini dinliyor.

Engelli Dernekleri ile ortak hareket edilen ziyaretlerde bu hafta Yenişehir ilçesi ziyaret edildi.

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sak ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen yetkililer, ziyaretlerden önce toplantı yaparak ilçede engelli vatandaşların ne gibi hizmetlere ihtiyaçları olduğunu da belirledi.

Psikolog eşliğindeki ev ziyaretlerinde, engelli bireylerin ve ailelerinin erişilebilirlik adına talepleri de değerlendirildi.

İhtiyacı olanlara tekerlekli sandalye yardımı ile gıda yardımı yapıldı. Ev ziyaretlerinin Mudanya, Gemlik ve İznik ilçeleri ile devam etmesi planlanıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR