Buyurun kongreye...
Süper Lig'e veda eden ve tarihinin en kötü günlerini yaşayan Bursaspor'da bugün olağanüstü genel kurulun ikinci oturumu yapılıyor. Saat 11.00'de başlayan oy verme işleminde, Mesut Mestan tek başkan adayı olarak giriyor.
BURSASPOR , 23 Haziran 2019 Pazar, 07:51
Buyurun kongreye...

Yeşil Beyazlıların 28'inci başkanı bugün yapılacak oturumda belli olacak...

KONGRE BAŞLADI

15 Haziran'daki ilk oturumunda çoğunluk sağlanamadığı için bugüne ertelenen Bursaspor'da yeni başkanın seçileceği olağanüstü genel kurul saat 11.00 itibariyle başladı.

ÇOĞUNLUK ARANMAYACAK

Çoğunluğun aranmadığı olağanüstü genel kurulda toplam 5 bin 135 üyenin 4 bin 499'u oy kullanabilecek. 636 üyenin oy kullanma hakkı bulunmuyor.

AÇIK OYLAMA YAPILABİLİR

Genel kurula Mesut Mestan tek başkan adayı olarak gidecek. Seçim tek başkan üzerinde yapılacağından Genel Kurul Divan Başkanlığı'nın oylama ile seçim yapılmasını üyelerin onayına sunma hakkı bunuyor. Eğer bu kabul edilmezse üyeler Mestan ve ekibinin kırmızı oy pusulalarını sandığa atacak. Kongrede tüm dikkatler Al Ay yönetiminin idari ve mali açıdan ibra oylamasında olacak.

AY KATILMAYACAK

Bursaspor'da 19 Ocak 2016'da yapılan seçimle başkanlığa getirilen Ali Ay, görev süresini bugün tamamlayacak. Görev yaptığı dönemde kulübün finansal durumunu düzeltmesi için yaptığı girişimlerin tamamı sonuçsuz kalan, şampiyon apoletli takımın küme düşmesinin baş sorumlusu olarak kabul edilen Ali Ay bugünkü kongreye katılmayacak.

PEKİ TÜZÜK DEĞİŞECEK Mİ?

Bursaspor'un bugünkü olağanüstü kong-resinde herkesin merakla bekleyeceği husus tüzük değişikliğinin olup olmayacağı. Bazı kongre üyelerinin tüzüğün başkan adaylığını kapsayan maddelerinin değişmesi adına Genel Kurul Divan Başkanlığı'na önerge vermesi bekleniyor. Bu önergenin geçerlilik kazanması için kongreye katılan üyelerin 10'da birinin imzası gerekmekte. Genel Kurul Divan Başkanlığı önergeyi kabul ettiği takdirde bu kez kongreye katılan üyelerin 3'te 2'sinin onayıyla tüzük değişikliği söz konusu olabilecek.

AS TV'DE GENEL KURUL HEYECANI

Bursaspor'un bugün yapılacak olağanüstü genel kurulunun tüm ayrıntıları AS TV farkıyla ekranlara gelecek. Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda saat 11.00'den itibaren başlayacak yayınlarla seçimin tüm detayları uzman konukların da katılımıyla izleyenlere aktarılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR