Çaldıkları makarayı kaldıramayınca...
Kayseri'de girdikleri bir depodan 500 kilogram ağırlığındaki alüminyum teli çalmaya çalışan 3 hırsızlık şüphelisi, kaldırmaya güçleri yetmeyince telin sarılı olduğu makarayı düşürdü. Bu sırada hırsızlık şüphelilerinden biri ayağından yaralandı
GÜNDEM , 29 Eylül 2017 Cuma, 12:10
Çaldıkları makarayı kaldıramayınca...

Edinilen bilgiye göre, Boztepe Mahallesinde bulunan bir malzeme deposundan 10 bin TL değerinde 5 kilometre uzunluğunda alüminyum tel, 1 adet av tüfeği çalındı. Durumun bildirilmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Depoda bulunan güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, belirlenen eşkaller doğrultusunda yaptıkları çalışmada olayın şüphelileri olarak F.K. (24) ile M.B. (28) yakalandı. Yapılan aramalarda çalınan av tüfeği bulunarak mağdura teslim edilirken, işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çalmak istediği makaranın altında kaldı

Öte yandan, güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde 3 kişinin depodaki telleri çaldığı görüldü. Yaklaşık 500 kiloluk tel sarılı makarayı çalmak isteyen hırsızlar, makarayı kaldırarak taşımaya çalıştı. Bir süre sonra güçleri yetmeyince makaralar hırsızın ayağının üzerine düştü. Acı içinde yerde kalan hırsız, diğer arkadaşlarının yardımıyla üzerine düşen 500 kilo ağırlığındaki makaradan kurtuldu. Sekerek gezen hırsız daha sonra çaldıkları malzemelerle birlikte ortadan kayboldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR